Вівторок, 7 грудня 2021, 14:24 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Правильно поводитися з ТПВ жителів Житомирщини навчить податок на сміття?

27-10-2011, 15:08               
Питання, що стосується твердих побутових відходів, актуальне не лише для Житомирщини, а й для усієї України. На шляху до його вирішення Громадська рада при Житомирській облдержадміністрації організувала проведеня круглого столу на тему «Поводження з твердими побутовими відходами на території Житомирської області», що відбувся в Житомирі 26 жовтня.

У заході взяли участь голови та заступники голів міст обласного підпорядкування Житомирщини, представники Житомирської ОДА, обласної санепідемстанції, експерти з питань поводження з ТПВ.

Вперше громадська рада підняла питання щодо поводження з твердими побутовими відходами 28 вересня, коли теж було проведено круглий стіл на цю тему. Тоді говорили про полігон Житомира.

Як розповіла голова комісії Громадської ради Тетяна Годовська, полігони твердих побутових відходів є інженерними спеціалізованими спорудами і призначені для захоронення твердих побутових відходів. Вони повинні забезпечувати санітарне і епідеміологічне благополуччя населення, екологічну безпеку навколишнього середовища, запобігати розвиткові небезпечних біологічних процесів і явищ.

На території області - 483 сміттєзвалища загальною площею 437 гектарів. Вже майже шість років кількість сміттєзвалищ лишається сталою. Спостерігається збільшення кількості працівників комунального сектору - з 326 до 456, а от кількість одиниць транспорту в комунальному секторі зменшилась. В 2006 році нараховувалось 100 одиниць транспорту, а в 2010 – 67.

Суттєво збільшилась і кількість несанкціонованих звалищ: у 2006 році їх було 69, а в 2010 – 500.

У містах області спостерігається брак санкціонованих сміттєзвалищ. Так, Малин взагалі не має на своїй території полігону. Нині розробляється лише проектна документація щодо його створення.

На території Коднянської та Глибочицької сільських рад (Житомирський район) регулярно утворюються несанкціоновані сміттєзвалища. Їх ліквідовують, та вони знову з'являються.

Програми щодо поводження з твердими побутовими відходами, вважає Т. Годовська, прийняті формально, адже вони не фінансуються і, відповідно, не виконуються.

Питання приходу інвесторів на Житомирщину, які б могли побудувати завод з переробки ТПВ, далі аркуша паперу не рухається.

Як зазначила Тетяна Годовська, під час попереднього круглого столу з теми поводження з твердими побутовими відходами Житомир пообіцяв у місячний термін продемонструвати приклад оснащення прибудинкових територій баками для роздільного сміття. Обіцянку Житомир поки що не виконав.

Міський голова Коростишева Микола Чиколай каже, що боротися зі «сміттєвою» проблемою не дозволяє брак фінансів: «Ми не чекали манни небесної, а зробили все, що від нас залежить. Розробили проект, пройшли експертизу, маємо землю для санкціонованого сміттєзвалища, але не маємо 11,7 млн. Це наш річний бюджет. Тому говорити про те, що ми самі побудуємо це сміттєзвалище – не реально. Ми шостий рік на усіх рівнях піднімаємо це питиння: звертались до Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Міністерства екології, однак поки що жодних зрушень немає. Кожен рік обіцяють виділити кілька мільйонів, але не дали жодної копійки».

М. Чиколай розповів, що раніше у Коростишеві сміттєзвалище «красувалося» у самому центрі міста, біля річки.

Про проблему зі сміттям в Олевську розказав міський голова Анатолій Повар: «У нас є територія, яка вважається смітником, але ми не можемо обладнати її – у нас немає коштів», - розводить руками очільник міста.

Думки занепокоєних «сміттєвим» питанням зійшлись на тому, що наше суспільство просто не вміє правильно поводитися з ТПВ, тому не завадило б ввести податок на сміття. Це сприятиме усвідомленому, розумному поводженню із твердими побутовими відходами.

Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    грудня 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі