Четвер, 27 січня 2022, 06:53 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

У Житомирі вшанували пам'ять жертв Голодомору. Фото

29-11-2011, 13:06               
...Із тридцять третім голим роком,
Голодно-голим та німим,
Та тричі пухлим. Хай би з ним
Поїли б кору і комору,
Траву і шкуру, цвіль і міль,
Та мерли б жовті, як з похміль,
Без трун понесені із двору.
Нізащо. Просто. Без вини.

Андрій Малишко


Голодомор 1932-1933 років, за даними різних дослідників, поглинув від 5,5 до 9 мільйонів людей. Мабуть, в Україні немає жодного населеного пункту, куди б не простягнув свою кістляву руку «жовтий князь» у пошуках чергової жертви.

Традиційно щороку у четверту суботу листопада в Україні відзначають День пам’яті жертв голодоморів.

25 та 26 листопада урочисто-траурні заходи відбулися і в Житомирі.

Аби вшанувати світлу пам’ять тих, хто помер у роки страшного лихоліття, біля меморіалу «Сумуючий Ангел», зібралися представники міської та обласної влади, представники різних релігійних конфесій, інтелігенція, громадськість.

До камінного Ангела, що з розпуки згорнув крила і схилив голову, у скорботний день прийшла і житомирянка Віра Тимофіївна. Народитися жінці «пощастило» в самий розпал полювання голодної смерті - її життєва зірочка зажевріла на темному небосхилі якраз страшного 33-го. «Мені розповідала мама, як з хати виносили все їстівне: віником змітали останню квасолю, прирікаючи на голодну смерть цілі сім’ї з купками дітей, - ділиться болючими спогадами жінка, що вириваються на волю сльозами. - Дід мій, мамин батько, жив у селі, а мама в Лугинах. То якось дідусь вирішив прийти до дочки, та не судилося - по дорозі він помер… Коли я народилася, мама через недоїдання не мала грудного молока, тож нічим було і мене годувати. Виручала мамина кума – давала їй стакан пшона на тиждень. З нього ненька варила юшечку і годувала нею мене…

Щоб вижити, люди збирали та їли гороб’юшку – щось подібне до щавлю, ― а на полях відшукували гнилу картоплю і пекли з неї деруни…

У 47-му році теж був голод, але через неврожай, а в 33-му усе навмисне забирали. Мітла мела…».

Христина, учениця театральної студії, що діє при міському Палаці культури, теж прийшла пом’янути тих, чиє життя відібрала коса голодної смертї. «Жовтий князь» забрав життя і її рідних. Дівчина переконана, Голодомор був геноцидом.

А от заступник голови Житомирської облдержадміністрації Віктор Балюрко, не такий однозначний – він не готовий сказати, чи був Голодомор 1932-1933 років геноцидом, адже це «питання дискусійне». «Важливим є те, що це була величезна трагедія - безліч людей у мирний час були замордовані голодом, і не пам’ятати про це, мабуть, більше зло, ніж визнання чи невизнання Голодомор геноцидом».

Перший заступник голови обласної ради Володимир Арешонков переконаний, що найголовніше завдання сучасників, - пам’ятаючи про голодне лихоліття, робити усе, щоб не допустити подібного.

Представники усіх конфесій провели поминальний молебень.

Учасники заходу поклали квіти та колоски пшениці до підніжжя «Сумуючого Ангела». Біля пам’ятника запалав багряно-червоний хрест, утворений зі скорботних вогників лампадок.

26 листопада, у День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій 1932-1933 років, традиційно пройшла загальнонаціональна хвилина мовчання та акція «Запали свічку!»: о 16.00 год. українці запалили свічки вдома на своїх підвіконнях. Вогник символізує нашу скорботу та вічну пам’ять про загиблих співвітчизників.

Після вшанування пам'яті жертв Голодомору біля меморіалу на Путятинській площі відбувся вечір-реквієм в обласній філармонії.

У Житомирі вшанували пам'ять жертв Голодомору. Фото

У Житомирі вшанували пам'ять жертв Голодомору. Фото

У Житомирі вшанували пам'ять жертв Голодомору. Фото

У Житомирі вшанували пам'ять жертв Голодомору. Фото

У Житомирі вшанували пам'ять жертв Голодомору. Фото

У Житомирі вшанували пам'ять жертв Голодомору. Фото

У Житомирі вшанували пам'ять жертв Голодомору. Фото

У Житомирі вшанували пам'ять жертв Голодомору. Фото

У Житомирі вшанували пам'ять жертв Голодомору. Фото

У Житомирі вшанували пам'ять жертв Голодомору. Фото


Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Cічень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі