Вівторок, 7 грудня 2021, 13:32 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Помер житомирський художник Юрій Бірюков

1-12-2011, 18:19               
Житомирська обласна організація Національної спілки художників України, Житомирська обласна громадська організація «Руська співдружність», Рада ветеранів війни та праці міста Житомира з сумом повідомляють, що 30 листопада 2011 року на 72 році життя перестало битися серце художника Бірюкова Юрія Івановича.

Юрій Іванович Бірюков народився 5 травня 1940 року в місті Воронежі в сім\'ї військовослужбовця. Після закінчення середньої школи в місті Новосибірську 2 роки працював художником-оформлювачем на виробництві. Проходив строкову службу в ракетних військах на Байконурі. Наступні 5 років навчався у Львівському поліграфічному інституті імені Івана Федорова за спеціальністю художник-графік.

З 1969 року живе і працює в Житомирі. З тих пір до 2000 року працював художником-оформлювачем на Житомирському художньо-виробничому комбінаті. У 1977 році йому була присвоєна вища творча кваліфікація.

За ці роки Ю. І. Бірюков виконував різні замовлення видавництв для виготовлення ескізів - оригіналів для художнього оформлення книг, брошур, проспектів, буклетів, грамот. На замовлення низки підприємств міста і області розробляв етикетки, ярлики, товарні знаки, упаковки, рекламні плакати.

Велику роботу виконав в період підготовки до олімпіади-80 і до 1100-річчя міста Житомира, виготовляючи ескізи сувенірної продукції, буклетів, поштових конвертів, сірників, значків і медалей.

Юрій Іванович є автором герба міста Житомира (1970 рік), ювілейної медалі «1100 років Житомиру», нагрудної медалі та грамоти престижної премії ім. Івана Огієнка, медалей Всеукраїнського літературно-музичного фестивалю «Розстріляна молодість». Він переможець всеукраїнського конкурсу на оформлення наукової серії книг «Реабілітовані історією», а також автор брендів «Житомирська ароматна», «Поліський сувенір», «Замкова гора», «Старий Житомир», «Житомирська на бруньках», продукції заводу лікарських трав і фабрики «Житомирські ласощі».

Виставки:
З 1973 - постійний учасник обласних художніх виставок в розділі «Графіка».
1982 - учасник Республіканської художньої виставки.
1983 - учасник Виставки досягнень народного господарства УРСР (наочна агітація).
1983 - учасник Міжнародної виставки політичного плакату «СРСР-ПНР» в Москві.
1984 - учасник Міжнародної виставки радянсько-польського конкурсу плакатів «Братство, дружба, співпраця» в Москві.
1985 - учасник Міжнародної виставки політичних плакатів у Варшаві.
1987 - учасник Міжнародної виставки «Братерство по зброї - братство у праці».
1995 - учасник Республіканської виставки «50 років від Дня Перемоги».
1999 - учасник Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопередач «Калинові острови» в Житомирі.

З 2006 року учасник обласної виставки в розділі живопис.

2008 - персональна виставка «Мальовниче Полісся».
2008 - персональна виставка «Осінній вернісаж»
2009 - персональна виставка «Синьоокий рай - мій Поліський край»
2009 - персональна виставка «Рідне місто моє»
2010 - виставка «Лесин край»
2010 - персональна виставка «Прекрасне поруч»
2010 - персональна ювілейна виставка, присвячена 70-річчю від дня народження художника
2011 - персональна виставка «Сьоме небо»
2011 - персональна виставка «Моє місто рідне»
2011 - персональна виставка «Палітра рідного краю»

Нагороди:
1983 - диплом 2 ст. виставки досягнень народного господарства УРСР.
1984 - почесна грамота і медаль Президії Верховної Ради УРСР.
1985 - лауреат Міжнародної виставки політичного плаката.
2005 - переможець Всеукраїнського конкурсу на краще оформлення науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією».

Роботи Юрія Бірюкова зберігаються в приватних колекціях в Україні, Росії, Німеччини, Польщі та Ізраїлі.

Юрій Іванович оформляв експозиції, стенди та діорами в Житомирському літературному музеї В. Г. Короленка, меморіальному музеї Лесі Українки в Новоград-Волинському, музеї Партизанської Слави в селі Словечно.

Голова ЖОО Національної спілки художників В. Кондратюк
Голова Ради ЖООО «Руська співдружність» Є.Р. Тіміряєв
Голова Ради ветеранів війни та праці м. Житомира А.Т. Трещов

Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    грудня 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі