П'ятниця, 21 січня 2022, 21:48 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

У Житомирі відзначили 130-річчя від дня народження Івана Огієнка. Фото

19-01-2012, 17:49               
Український вчений, політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець, історик церкви, педагог – все це про Івана Івановича Огієнка (церковне ім'я Іларіон), уродженця смт Брусилів, що на Житомирщині.

14 січня виповнилось 130 років від дня народження нашого славетного земляка. З нагоди пам’ятної дати на Житомирщині заплановано низку заходів. Один із таких відбувся 19 січня в обласному центрі, в міському Палаці культури, концертна зала якого цього дня була переповнена охочими долучитися до духовної спадщини великого сина українського народу. З художніми номерами для них виступили вихованці Житомирського коледжу культури і мистецтв, що носить ім’я нашого знаменитого земляка Івана Огієнка.

Ведучі та гості свята згадали основні моменти біографії та діяльності митрополита Іларіона.

Чимало зусиль Іван Огієнко доклав, аби повернути в зросійщену науку та широкий вжиток українську мову. З-під його пера вийшли підручники й посібники: «Краткий курс украинского языка», «Рідне писання», «Українська граматика». Він першим із викладачів Університету св. Володимира наважився викладати українською.

Ставши у січні 1919 року в уряді Директорії міністром освіти, Огієнко особливої уваги надає відродженню рідної мови.

Неоціненним надбанням українського народу є переклад Біблії українською, який першим наважився зробити Іван Огієнко.

На свято, що відбулося за ініціативи Житомирського коледжу культури і мистецтв, прибули Павло Мовчан - заслужений діяч мистецтв України, голова ВУТ «Просвіта» ім. Т.Шевченка, член Центрального проводу УНП, шеф-редактор газети «Слово Просвіти», член Комітету Національних премій України ім. Т.Шевченка, народний депутат Верховної Ради України, Іван Заєць - український політик, народний депутат, Микола Тимошик - журналіст, публіцист, дослідник життя і творчості Огієнка , Василь Клічак - директор видавництва «Просвіта»

В 1995 році в Україні заснована премія імені Івана Огієнка. Лауреатами почесної відзнаки свого часу стало чимало житомирян: Михайло Клименко – письменник, Олексій Макаренко – художник, отець Богдан – настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору, Олександр Вацик – художній керівник Житомирської хорової капели «Орея», Олексій Опанасюк – письменник, Людмила Бондарчук – педагог, Микола Нечипоренко – народний кобзар, Володимир Даниленко, Євген Концевич, Валерій Шевчук, Анатолій Шевчук – письменники, Володимир Савченко – режисер, Михайло Соломченко – народний майстер, викладач, Микола Скорський – письменник, Михайло та Тетяна Гузуни – керівники народного хореографічного ансамблю «Сонечко», Людмила Єршова – науковець, Володимир Шинкарук – автор і виконавець власних пісень, ведучий культурно-мистецьких заходів, Ірина Шинкарук – співачка, переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів, Юрій Камишний – художник, Василь Фещенко – заслужений художник України, скульптор, Василь Ткачук – письменник, громадський діяч, директор історико-краєзнавчого музею ім. І. Огієнка, Борис Остапенко – письменник, Петро Саух – доктор філософських наук, професор, ректор ЖДУ ім. І. Франка, Миколя Ярмолюк – письменник, Микола Костриця – письменник, голова комісії з питань духовного відродження, Михайло Пасічник – поет, автор понад 20-ти книг, Рафаїл Малиновський – народний артист України, хореограф, викладач Житомирського коледжу культури та мистецтв ім. І. Огієнка.

Відвідувачі тематичного вечора покидали Палац культури з піднесеним настроєм та патріотичними почуттями, адже, кажуть, захід вдався на славу - «і для розуму, і для душі».

У Житомирі відзначили 130-річчя від дня народження Івана Огієнка. Фото

У Житомирі відзначили 130-річчя від дня народження Івана Огієнка. Фото

У Житомирі відзначили 130-річчя від дня народження Івана Огієнка. Фото

У Житомирі відзначили 130-річчя від дня народження Івана Огієнка. Фото

У Житомирі відзначили 130-річчя від дня народження Івана Огієнка. Фото


Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Cічень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі