Вівторок, 25 січня 2022, 06:32 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

60% усіх пожеж на Житомищині виникає у сільській місцевості

16-02-2012, 10:52               
15 лютого під час брифінгу стосовно підсумків роботи у сфері цивільного захисту та визначення завдань на поточний рік голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук наголосив на важливій ролі органів місцевого самоврядування у запобіганні надзвичайним ситуаціям.

«Особливість нашої області полягає в тому, що ресурси сконцентровані в обласному центрі, п’яти містах обласного значення та 11-ти містах районного значення. Там зосереджені центральні енергетичні станції, пожежні станції, ресурси, що забезпечують водопостачання, медичне обслуговування та інші. Якщо там трапляються якісь аварії, ми день і ніч на контакті. Тому оперативно ліквідовуємо усі ті пориви, включаючи розчищання снігу. Але у нас в області є ще 1613 сіл та 43 селища міського типу. Там індивідуальне опалення – піч, груба, плита. Іноді комин не чиститься роками. Приходять морози – людина день і ніч топить ту грубку, а вона не витримує. От і виходить, що за тиждень в області виникає 30-40 пожеж. Тому, незважаючи на те, що ми постійно чергуємо, слідкуємо за ситуацією на місцях, оперативно реагуємо на появу надзвичайних ситуацій та ліквідовуємо їх наслідки, на 100 % забезпечити безпеку людей поки що не вдається. Але, залучивши органи місцевого самоврядування та місцеві підприємства, ситуацію можна змінити на краще, – каже Сергій Рижук, – Для прикладу, нещодавно я спілкувався з директором компанії «ТАКО», яка орендує 40 тисяч гектарів землі в трьох районах області: Адрушівському Попільнянському і Брусилівському. Компанія за свій рахунок цілком забезпечує розчищення доріг».

«17 лютого ми збираємо всіх керівників сіл і селищ, де будемо поряд із іншими питаннями закликати місцеву владу до того, щоб вони зрозуміли, що забезпечення пожежної безпеки – це завдання життєвої важливості, – повідомив голова обласної ради Йосип Запаловський і навів приклади. –У селі Словечно Черняхівського району за рахунок сільського бюджету забезпечили всі навколишні села пожежними автомобілями. Так само вдалося зробити й у селі Високе цього ж району. На минулому тижні 60 сільських голів із різних куточків області возили до таких населених пунктів. Там вони переймали досвід, як вирішувати питання пожежної безпеки».

Підводячи підсумками роботи у сфері цивільного захисту у 2011 році, керівництво Житомирщини зазначає, що надзвичайно складною залишається проблема забезпечення протипожежного захисту сільської місцевості, де виникає майже 60 % усіх пожеж. Торік у селах на 9 % зросла кількість пожеж (1165 проти 1069 у 2010 році), внаслідок чого на 6 % більше загинуло людей, на 41% більше заподіяно матеріальних збитків. Таких втрат можна було б уникнути, якби не запізніле виявлення та повідомлення про пожежу, а також значна віддаленість від населених пунктів підрозділів державної пожежної охорони.

Відповідно до районних програм забезпечення пожежної безпеки на період до 2015 року в області заплановано створити 47 підрозділів місцевої пожежної охорони, які покликані гасити пожежі в сільській місцевості. У 2011 році органами влади створено три підрозділи місцевої пожежної охорони у селах – Червона Волока Лугинського району, Слободище Бердичівського та Бурківці Чуднівського районів. Загалом по області діє 12 таких підрозділів, за допомогою яких у 2011 році ліквідовано 59 пожеж, 28 з яких сільські пожежники приборкали самостійно, без участі професійних вогнеборців.

Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Cічень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі