П'ятниця, 28 січня 2022, 08:50 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

На Житомирщині кожен з 1620 об’єктів з масовим перебуванням людей є потенційним осередком пожежі

3-04-2012, 09:55               
2 квітня відбулося розширене засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів її очільник, перший заступник голови Житомирської облдержадміністрації Микола Олещенко.

Одне з найбільш важливих питань порядку денного засідання – стан протипожежного захисту об’єктів культури, охорони здоров'я, освіти, установ соціальної сфери. Як зазначив Микола Олещенко, впродовж останніх років на території області не виникали надзвичайні ситуації, але проблема протипожежного захисту залишається гострою і потребує вирішення.

У кожному з 1620 об’єктів з масовим перебуванням людей є проблемні питання, що стосуються несправності систем пожежної сигналізації, недостатньої кількості первинних засобів пожежегасіння тощо. Найбільшої занепокоєності серед об’єктів системи соціального захисту викликає Ходорківський жіночий психоневрологічний інтернат, що у Попільнянському районі, який має підвищений рівень пожежної небезпеки. Заклад розміщений у дерев’яному приміщенні, збудованому на початку минулого століття. Враховуючи контингент підопічних інтернату і відсутність елементарних умов для евакуації на випадок виникнення пожежонебезпечної ситуації, питання потребує негайного вирішення.

Як повідомив заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення ОДА Василь Павлюк, проблема підсилюється тим, що в 6 інтернатних установах психоневрологічного профілю області утримується 2300 громадян, іще 150 – перебувають на черзі. Через відсутність коштів для будівництва нового приміщення питання буде вирішуватися за рахунок перепрофілювання недостатньо заповнених лікувальних закладів і розселення підопічних.

Не менш складна ситуація серед об’єктів культури. Так, Житомирський академічний обласний музично-драматичний театр ім. І. Кочерги потребує оновлення системи автоматичного пожежегасіння. Як зазначив начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Юрій Градовський, для повного проведення цих робіт потрібно 12 млн. грн. Зрозуміло, таких коштів одразу не віднайти, але поступово проблему потрібно розв’язувати. Є серйозні питання і по протипожежній безпеці обласної універсальної бібліотеки ім. О. Ольжича, у фондах якої зберігається понад 1 млн. книжок.

Є вузькі питання щодо стану протипожежної безпеки і в закладах освіти, зокрема в гуртожитках Житомирського державного університету ім. І. Франка. Як наголосив Микола Олещенко, існують питання, що потребують вкладення коштів і не можуть бути вирішені за об’єктивних умов. Але якщо проблема полягає у байдужості і халатності керівників, невиконанні елементарних вимог протипожежного захисту на кшталт захаращених аварійних виходів, несправності наявних елементарних засобів пожежегасіння, відносно таких керівників будуть вживатись відповідні заходи.

Значної уваги потребує й стан підготовки лісогосподарських та торфопереробних підприємств до роботи в пожежонебезпечний період 2012 року. Особливо враховуючи, що на території Житомирщини знаходяться 10% лісових насаджень України, або 1063 тис. га, а значні родовища торфу розміщені у трьох районах області. Микола Олещенко повідомив, що 28 квітня у Лугинському районі на базі Лугинського лісомисливського господарства відбудуться показові навчання взаємодії лісівників і працівників торф’яної промисловості на випадок виникнення пожежі. З метою запобігання виникненню і поширенню пожеж розглядається питання придбання гелікоптера.

На засідання розглянули також питання дотримання вимог радіаційної безпеки на пункті складування відходів дезактивації «Коростенський» та затвердили міжвідомчий комплексний план заходів щодо проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи серед населення області з основних вимог правил безпеки життєдіяльності на 2012 рік.

Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Житомирської ОДА


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Cічень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі