Четвер, 27 січня 2022, 07:23 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

У Житомирі відбудеться концерт пам’яті Кременицького

18-04-2012, 17:56               
Увіковічити пам’ять видатного державного діяча, колишнього голови Житомирського облвиконкому Віктора Кременицького – священний обов’язок усіх жителів Житомирщини, а особливо тих, хто працював з Віктором Олександровичем, знав його особисто. Таку думку сьогодні під час прес-конференції висловив голова правління Житомирської обласної громадської організації «Фонд імені В. О. Кременицького» Леонід Згурський.

За спостереженнями Леоніда Йосиповича, останні часом у пресі та інших ЗМІ пожвавилося «обговорення» постаті Кременицького. Особливо активними в цьому плані журналісти стали після сесії Житомирської облради, що пройшла 22 березня, - тоді було вирішено виділити з обласного бюджету 45,6 тисяч гривень на розробку пам’ятника радянському герою.

Очільника «Фонду імені В. О. Кременицького» обурює те, що нерідко засоби масової інформації постать колишнього голови Житомирського облвиконкому подають у дещо негативному світлі. «Пишучи про Кременицького, журналістам варто було б копнути глибше, - каже Леонід Згурський. - До мене особисто ніхто з працвників ЗМІ не звертався, аби дізнатися, яким насправді був Віктор Олександрович. У виданнях можна зустріти фрази типу «Советский деятель святее Папы Римского», або ж «Житомир скоро перетвориться на кладовище», «Губернатор хоче побудувати пам’ятник червоному вождю…»

Така людина як Віктор Олександрович Кременицький достойний того, щоб його пам’ять була увіковічена, переконаний голова Фонду імені радянського героя, адже «ніхто не зробив стільки для області, як він».

Згурський наголосив, що В. Кременицький – єдина людина в Україні і в усьому Радянському Союзі, котра обіймала посаду голови облвиконкому протягом тридцяти двох років поспіль (п’ять років Донецького і 27 - Житомирського). За його сприяння у Житомирі було побудоване приміщення облдержадміністрації, споруджено пам’ятник Сергію Корольову, монумент Вічної Слави та багато інших об’єктів.

Леонід Йосипович розповів про ще одну причину пам’ятати і шанувати колишнього очільника Житомирщини: «Незабаром, 26 квітня, ми відзначимо чергову річницю Чорнобильської трагедії, - каже громадський активіст. – Мало хто знає, що Віктор Кременицький відвернув будівництво атомної станції тут, на Житомирщині. Так, приїжджала до нас Комісія з Москви й вимагала, аби станцію побудували поблизу Житомира». На наполегливі «пропозиції» Комісії Віктор Олександрович відповів рішуче: «Поки я голова облвиконкому, не підпишу рішення про будівництво атомної станції на теренах області». Після цього атомну станцію було вирішено зводити в Чорнобилі.

За словами Л. Згурського, бронзовий пам’ятник О. Кременицькому планують встановити у Житомирі, на Новому бульварі, 3. На спорудження та становлення об’єкта необхідно 1,2 мільйони гривень, значна частина коштів з цієї суми піде на благоустрій території, де стоятиме пам’ятник, аби біля нього житомиряни могли проводити своє дозвілля.

Коштів на увіковічення Кременицького поки що немає, але очільник Фонду його імені сподівається на фінансову підтримку спонсорів та меценатів.

Планується, що проектно-кошторисна документація на пам’ятник буде викона до кінця квітня.

Леонід Згурський повідомив, що 7 травня у приміщенні облмуздрамтеатру ім. І. Кочерги за участі місцевих колективів відбудеться благодійний концерт пам’яті В. Кременицького, кошти від якого будуть направлені на увіковічення державного діяча минулого століття.

Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Cічень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі