Четвер, 20 лютого 2020, 06:07 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Працівники чорнобильської зони замість 3 тисяч отримують 13 гривень

25-04-2012, 16:39               
25 квітня, незадовго до Міжнародного дня солідарності трудящих та у переддень 26 річниці Чорнобильської катастрофи, керівництво Житомирщини зустрілося з профспілковим активом області. Члени професійних спілок регіону публічно дискутували про забезпечення гідного захисту людини праці.

Начальник обласного управління соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, Алла Машталір розповіла про стан дотримання трудових прав працівників, які працюють та проживають на забруднених територіях.

«Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачає певні компенсації, пільги та різні види фінансової допомоги відповідними категоріям населення, - каже Алла Вікторівна. - Цей закон має 70 статей і передбачає майже стількиж видів різних компенсацій. Кожен четвертий мешканець нашої області має право на таку соціальну підримку».

За словами А. Машталір, на різні види соцдопомоги Житомирщина отримала майже 116 мільйонів гривень, на сьогодні область не має заборгованості по основних виплатах. Зараз управління соцзахисту винне лише громадянам, які мають право на компенсацію за майно, що залишилось на забрудненій території.

Така грошова допомога вилачується «чорнобильцям» І та ІІ категорій. Її розмір визначає Міністерство соціальної політики: для І категорії - 283 гривні, для ІІ - 141 гривня 50 копійок.

«У Законі є розділ, який регулює умови і відповідне фінансове забезпечення громадян, які працюють на забрудненій території, - наголошує А. Машталір. - Наша область специфічна щодо питань чорнобильського законодавства. Чому? Тому що лише на території нашого регіону є три зони: зона безумовного гарантованого відселення, зона гарантованого добровільного відселення, і третя – зона посиленого радіаційного контролю. На території цих трьох зон у нас проживає 91% всього населення області. Це майже 270 тисяч людей. Із цієї чисельності 76 тисяч громадян працює на забрудненій території. Ці люди захищені 39 статтею Закону, яка за роботу у відповідній зоні передбачає певні доплати».

Для громадян, що працюють у ІІ зоні, управління соцзахисту щомісячно має нараховувати і виплачувати три мінімальних заробітних плати, тим, хто живе і працює у ІІІ зоні, Закон передбачає доплату у розмірі двох «мінімалок», жителі ІV зони мають право додатково на одну мінімальну зарплату.

Здавалося б, доплати досить непогані (з 1 січня 2012 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1073). Однак… «У 1996 році уряд прийняв постанову, яка визначає розміри додаткової грошової допомоги у певних конкретних сумах, - каже начальник обласного управління соцзахисту громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. - Ці розміри діють і сьогодні».

Отож люди, що працюють у ІV зоні, замість 1073 гривень додатково щомісячно отримують доплату у розмірі 5 гривень 20 копійок, працівникам ІІІ зони щастить отримувати вдвічі більше – 10 гривень 50 копійок. Найщедрішою доплатою до основного доходу можуть «похвалитися» жителі ІІ зони – їм «щастить» отривувати 13 гривень 20 копійок.

Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Лютий 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі