Вівторок, 2 березня 2021, 16:32 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

На Житомирщині відкрили новий дитячий будинок сімейного типу

1-06-2012, 14:58               
У переддень Дня захисту дітей, 31 травня, заступник голови Житомирської облдержадміністрації Ярослав Долгих і начальник управління у справах дітей ОДА Олена Савельєва брали участь у відкритті нового дитячого будинку сімейного типу у смт Мар’янівка Баранівського району, що на Житомирщині. Новий виховний заклад створено на базі сім’ї Янчеських за сприяння влади області, районної адміністрації та сільської ради.

«Це вже не перша сім’я такого типу з тих, які ми відвідали цього тижня. Головне – навіть не те, що ми влаштовуємо дітей-сиріт у сім’ї, а те, що ми змінили пріоритет у визначенні нашої роботи: ми поставили дитину на перше місце, – зауважив Ярослав Довгих. – Багато хто з цих дітей знаходились у сім’ях, де почувалися погано, тому ми були змушені розлучити їх з батьками. Адже ми діємо виключно в інтересах дитини». Заступник очільника області повідомив, що обласна влада вживатиме заходів щодо зменшення появи нових дітей-сиріт на теренах Житомирщини. Разом із тим, Ярослав Дмитрович зазначив, що «якщо так трапляється, то не треба боятися забрати дитину з неблагополучної сім’ї і віддати у сім’ї, де б вони почували комфортно і захищено. Такою є й позиція Президента України, яку ми, представники влади на місцях, будемо підтримувати і втілювати».

Із загальною ситуацією по регіону щодо виховання дітей-сиріт ознайомила присутніх начальник управління у справах дітей облдержадміністрації Олена Савельєва: «Дуже приємно, що напередодні Дня захисту дітей в нашій області створився ще один, 31-й, дитячий будинок сімейного типу. Крім того, в області наразі є 168 прийомних сімей. Тут виховується 515 дітей. Служба у справах дітей і органи опіки і піклування будуть робити все, щоб діти, котрі з певних причин були позбавлені батьківського піклування, обов’язково знайшли іншу родину, яка подарує їм тепло, родинний затишок, буде сприяти їхній соціалізації у суспільстві і забезпечить підготовку до подальшого самостійного життя».

«Так вийшло, що саме селище Мар’янівка є тим осередком у Баранівському районі, де найбільше прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу. Ми будемо й надалі сприяти розвитку цієї ініціативи», – запевнив голова Баранівської районної державна адміністрації Володимир Федорчук.

За словами начальника служби у справах дітей Баранівської райдержадміністрації Галини Норинчак, починаючи з 2006 року, майже щорічно у Мар’янівці створюється прийомна сім’я або дитячий будинок сімейного типу, до влаштовується відразу декілька дітей. Так, минулого року 17 дітей, які набули статусу дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, були влаштовані у сімейні форми виховання. А цьогоріч із 12 таких дітей одинадцятеро вже також знайшли свої родини.

Самі ж батьки-вихователі, Ірина та Віктор Янчевські, відповідаючи на питання «Хто був ініціатором створення такої велико сім’ї?», говорять, що просто не змогли би вчинити інакше, хоча особливо й не планували створювати дитячий будинок сімейного типу. «Розповідати про благодійність, моральні принципи і якості, що я робив уже багато разів, не хотілося б. Узагалі я не люблю відповідати питанням на питання, але як висновок скажу: „А чому він має бути не в мене?“», – сказав голова родини, тримаючи на руках найменшого прийомного сина Вітю. Зауважимо, що в Ірини Іванівни і Віктора Йосиповича є і свої діти – два дорослих сини.

За інформацією прес-служби Житомирської ОДА


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Березень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі