П'ятниця, 28 січня 2022, 08:36 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Торік на Житомирщині 161 безхатько захворів на туберкульоз

11-09-2012, 14:47               
Щорічно в світі на туберкульоз захворює 9-10 мільйонів осіб, 3–4 мільйони людей кожного року помирають від туберкульозу.

Загальна кількість хворих на цю недугу у світі досягає 50-60 мільйонів чоловік.

Вчені пророкують: якщо ситуація щодо боротьби з туберкульозом не зміниться, то протягом найближчих 30 років можуть занедужати не менше 90 мільйонів людей і понад 30 мільйонів можуть померти від цього захворювання.

З 1995 року в Україні зареєстрована епідемія туберкульозу.

Ситуація із захворюваністю на туберкульоз в Житомирській області залишається складною. Так, в 2011 році було виявлено 920 нових випадків зараження паличкою Коха. Показник захворюваності на сухоти становить 71,9 на 100 тисяч населення.

Про глобальну проблему туберкульозу в рамках програми Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» говорили 10 вересня у Житомирі під час засідання круглого столу на тему «Зупинимо туберкульоз в Україні».

Проект «Зупинимо туберкульоз в Україні» покликаний об'єднати зусилля усіх зацікавлених осіб навколо вирішення проблеми туберкульозу. До проекту залучаються представники влади, бізнесу, міжнародних та національних недержавних організацій.

Дмитро Сапсай, регіональний координатор фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» на Житомирщині, зауважує, що серйозною проблемою нашої області є відсутність громадських організацій, котрі б цілеспрямовано допомагали державі боротися з туберкульозом.

«Як показує світова практика, побороти епідемію без допомоги громадянського суспільства не можливо», - наголошує Д. Сапсай.

Учасники проекту «Зупинимо туберкульоз в Україні» у співпраці з головним лікарем Житомирського обласного протитуберкульозного диспансеру Віталієм Дідиком розробили певну стратегію щодо боротьби із сухотами. «Ми сподіваємось, що ця стратегія буде внесена до обласної програми боротьби з туберкульозом з і в подальшому буде профінансована з бюджету», - надіється Дмитро Сапсай.

Антитуберкульозний проект Р. Ахметова діє вже три місяці і розрахований ще на три роки. Глобальний Фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією на реалізаціїю проекту в Україні виділив грант у розмірі 113 мільйонів доларів США.

Особливо небезпечним явищем є поширення туберкульозу серед представників соціальних низів, наголошує керівник Житомирської громадської організації «Милосердя» Владислав Паламарчук. Недарма сухоти часто називають хворобою бідності.

В Житомирській області відсутні структури, котрі працюють з бездомними людьми.

«Безпритульні люди знаходяться в категорії ризику, що, найвірогідніше, можуть захворіти на туберкульоз, - констатує В. Паламарчук, - погане харчування, зловживання алкоголем, паління, проживання в сирих умовах – в підвалах, на горищах або просто навулиці - ні до чого доброго не призводить».

Каменів спотикання у виявленні та лікуванні туберкульозу серед безхатьків – безліч. «Коли людина з діагнозом «туберкульоз» потрапляє до медзакладу її, звісно, лікують, - каже очільник «Милосердя», - Але ж безпритульний знову повертається на вулицю, в те ж середовище, там знову заражається, і знову – в лікарню. Виходить, замкнуте коло». Заражені паличкою Коха безхатьки користуються громадським транспортом, відвідують магазини, вокзали, наражаючи на небезпеку інших, соціально благополучних людей, занепокоєний Владислав Паламарчук.

За статистикою Житомирського обласного диспансеру, в області впродовж 2011 року 161 безпритульний захворів на туберкульоз, 54 з них – занедужало у Житомирі.

Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Cічень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі