У Житомирі заклали капсулу під будівництво музею природи. Фото

21 вересня на території майбутньої будівлі музею, поблизу Кафедрального собору св. Софії, зібралися офіційні особи міста і області, духовенство, громадськість, аби урочисто закласти у фундамент нового приміщення символічну капсулу із зверненням до нащадків.
Директор Житомирського краєзнавчого музею Лариса Грузька зачитала послання прийдешнім поколінням, що має пройти крізь простір і час:
«Сьогодні, 21 вересня 2012 року, напередодні 75-ї річниці утворення Житомирської області, з Божого благословення закладено цю пам’ятну капсулу у фундамент приміщення музею природи в Житомирі.
Історія музею бере початок 10 жовтня 1865 року, коли у приміщенні Житомирської російської публічної бібліотеки губернатором М.І. Чертковим була виставлена для огляду колекція з 48 мінералів та гірських порід. Пізніше сюди була передана колекція геолога Г.О. Оссовського. Так започатковано зібрання музею.
З 1901 року ним опікувалося Товариство дослідників Волині. Відтоді музей став визначним природничим науково-дослідним закладом. Історія формування його колекції пов'язана з іменами багатьох видатних вчених і невтомних дослідників природи та історії краю, зокрема, П.А. Тутковського, С.В. Бєльського, Р.Й. Собкевича, А.В. Ксенжопольського, М.І. Кудрицького, В.І. Бруховського.
Сьогодні цей оберіг природи як відділ обласного краєзнавчого музею має репутацію одного з провідних в Україні, а його колекція - одна із кращих природничо-історичних зібрань. Він є також центром екологічної освіти молоді. На його базі проходять практику спеціалісти-природознавці з інших музеїв України та інших пострадянських країн. Адже музеї - живильні джерела пізнання, центри культурно-духовного відродження народу, вони свято оберігають культурно-історичні цінності та духовні реліквії.
З 1987 року музей природи діяв у колишньому культовому приміщенні. У 2011-му, завдяки зусиллям керівництва області, історичну справедливість відновлено: православній громаді Житомирської єпархії Української Православної Церкви повернуто культове приміщення (колишню Хресто-Воздвиженську церкву), де і розташовувався музей природи.
Роки, що спливли, були непростими для нас. Та і в часи скрути й негараздів ми берегли наш музей, бо розуміли: він потрібен людям.
Ось і сьогодні ми закладаємо початок подальшій його розбудові - музей природи невдовзі отримає своє власне приміщення.
Через роки звертаючись до Вас, дорогі наші нащадки, ми передаємо Вам свої вітання і прохання: достойно продовжуйте справу, розпочату нами та нашими попередниками. Любіть, бережіть і розбудовуйте наш музей, примножуйте його колекції, наукові здобутки і добрі справи на радість і благо людям, Батьківщині і рідній землі!
Від імені громади Житомирщини керівники області та міста, співробітники музею та усі шанувальники».
Аби зведення нового храму науки було благословенне Богом, Голова Житомирської єпархії Московського патріархату Владика Никодим, освятив місце, де з’явиться одна з перлин історико-культурної спадщини.
Голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук пообіцяв, що музей побудують, «доки білі мухи налетять».
«Вже пройдені всі необхідні тендерні процедури, з обласного бюджету виділено достатньо коштів - 16 мільйонів гривень, розроблено кілька проектів. Вибрали найкращий, той, який схвалили наші «музейники». До зими ми маємо закласти міцний фундамент (для цього потрібно вийняти 10 тис. куб. м ґрунту, адже на цьому місці було багато споруд), звести приміщення і накрити його. Внутрішні роботи можна проводити і в холодну пору року», - зазначив Сергій Миколайович
Будуватиме музей природи «Житомирбуд». Саме це підприємство виграло тендер.
Заклад, планується, буде двоповерховим. Також два поверхи буде у підвалі приміщення.
Нагадаємо, що раніше кілька тисяч експонатів відділу природи Житомирського обласного краєзнавчого музею тіснилися у пристосованому приміщенні – Хресто-Воздвиженській церкві. Торік Житомирська обласна рада на своєму засіданні проголосувала за те, щоб передати храм, який 70 років стояв без хрестів, Українській православній церкві.










Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»
Версія для друку
Інші новини на тему: