Субота, 27 лютого 2021, 23:31 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

У Житомирі заклали капсулу під будівництво музею природи. Фото

24-09-2012, 17:42               
У самому серці Житомира, на Замковій Горі, невдовзі виросте новий культурно-освітній заклад – музей природи.

21 вересня на території майбутньої будівлі музею, поблизу Кафедрального собору св. Софії, зібралися офіційні особи міста і області, духовенство, громадськість, аби урочисто закласти у фундамент нового приміщення символічну капсулу із зверненням до нащадків.

Директор Житомирського краєзнавчого музею Лариса Грузька зачитала послання прийдешнім поколінням, що має пройти крізь простір і час:

«Сьогодні, 21 вересня 2012 року, напередодні 75-ї річниці утворення Житомирської області, з Божого благословення закладено цю пам’ятну капсулу у фундамент приміщення музею природи в Житомирі.

Історія музею бере початок 10 жовтня 1865 року, коли у приміщенні Житомирської російської публічної бібліотеки губернатором М.І. Чертковим була виставлена для огляду колекція з 48 мінералів та гірських порід. Пізніше сюди була передана колекція геолога Г.О. Оссовського. Так започатковано зібрання музею.

З 1901 року ним опікувалося Товариство дослідників Волині. Відтоді музей став визначним природничим науково-дослідним закладом. Історія формування його колекції пов'язана з іменами багатьох видатних вчених і невтомних дослідників природи та історії краю, зокрема, П.А. Тутковського, С.В. Бєльського, Р.Й. Собкевича, А.В. Ксенжопольського, М.І. Кудрицького, В.І. Бруховського.

Сьогодні цей оберіг природи як відділ обласного краєзнавчого музею має репутацію одного з провідних в Україні, а його колекція - одна із кращих природничо-історичних зібрань. Він є також центром екологічної освіти молоді. На його базі проходять практику спеціалісти-природознавці з інших музеїв України та інших пострадянських країн. Адже музеї - живильні джерела пізнання, центри культурно-духовного відродження народу, вони свято оберігають культурно-історичні цінності та духовні реліквії.

З 1987 року музей природи діяв у колишньому культовому приміщенні. У 2011-му, завдяки зусиллям керівництва області, історичну справедливість відновлено: православній громаді Житомирської єпархії Української Православної Церкви повернуто культове приміщення (колишню Хресто-Воздвиженську церкву), де і розташовувався музей природи.

Роки, що спливли, були непростими для нас. Та і в часи скрути й негараздів ми берегли наш музей, бо розуміли: він потрібен людям.
Ось і сьогодні ми закладаємо початок подальшій його розбудові - музей природи невдовзі отримає своє власне приміщення.

Через роки звертаючись до Вас, дорогі наші нащадки, ми передаємо Вам свої вітання і прохання: достойно продовжуйте справу, розпочату нами та нашими попередниками. Любіть, бережіть і розбудовуйте наш музей, примножуйте його колекції, наукові здобутки і добрі справи на радість і благо людям, Батьківщині і рідній землі!

Від імені громади Житомирщини керівники області та міста, співробітники музею та усі шанувальники».

Аби зведення нового храму науки було благословенне Богом, Голова Житомирської єпархії Московського патріархату Владика Никодим, освятив місце, де з’явиться одна з перлин історико-культурної спадщини.

Голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук пообіцяв, що музей побудують, «доки білі мухи налетять».

«Вже пройдені всі необхідні тендерні процедури, з обласного бюджету виділено достатньо коштів - 16 мільйонів гривень, розроблено кілька проектів. Вибрали найкращий, той, який схвалили наші «музейники». До зими ми маємо закласти міцний фундамент (для цього потрібно вийняти 10 тис. куб. м ґрунту, адже на цьому місці було багато споруд), звести приміщення і накрити його. Внутрішні роботи можна проводити і в холодну пору року», - зазначив Сергій Миколайович

Будуватиме музей природи «Житомирбуд». Саме це підприємство виграло тендер.

Заклад, планується, буде двоповерховим. Також два поверхи буде у підвалі приміщення.

Нагадаємо, що раніше кілька тисяч експонатів відділу природи Житомирського обласного краєзнавчого музею тіснилися у пристосованому приміщенні – Хресто-Воздвиженській церкві. Торік Житомирська обласна рада на своєму засіданні проголосувала за те, щоб передати храм, який 70 років стояв без хрестів, Українській православній церкві.

У Житомирі заклали капсулу під будівництво музею природи. Фото

У Житомирі заклали капсулу під будівництво музею природи. Фото

У Житомирі заклали капсулу під будівництво музею природи. Фото

У Житомирі заклали капсулу під будівництво музею природи. Фото

У Житомирі заклали капсулу під будівництво музею природи. Фото

У Житомирі заклали капсулу під будівництво музею природи. Фото

У Житомирі заклали капсулу під будівництво музею природи. Фото

У Житомирі заклали капсулу під будівництво музею природи. Фото

У Житомирі заклали капсулу під будівництво музею природи. Фото

У Житомирі заклали капсулу під будівництво музею природи. Фото


Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Лютий 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі