Неділя, 9 серпня 2020, 16:57 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

В Житомирі відбувся ІІ Міжнародний науковий семінар, присвячений пам’яті Вячеслава Липинського

20-10-2010, 13:15               
Одним з напрямків діяльності Польського наукового товариство в Житомирі є популяризація спадщин видатних поляків, життя і творчість яких пов’язана з Україною. Товариство, спільно з Інститутом держави і права імені В.М. Корецького НАН України, Польською академією мистецтв і наук, ЖДУ ім. І. Франка, організувало і провело ІІ Міжнародний науковий семінар присвячений пам’яті Вячеслава Липиського на тему «Консерватизм як чинник модернізації у контексті розвитку України та Польщі», який проходив з 6 по 10 жовтня по маршруту Київ-Житомир-Затурці-Краків. Семінар пройшов під патронатом Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці та у Луцьку, та за сприяння фундації «Допомога полякам на Сході».


Постать Вячеслава Липинського, польського і українського історика, публіциста і суспільного діяча ХХ століття маловідома. Тому семінар був організований так, аби охопити всі сторінки життя видатного історика, який народився на Волині в селі Затурці, навчався в чоловічій гімназії в Житомирі, здобував освіту в Києві і продовжив навчання в Ягеллонському університеті в Кракові. Тому маршрут семінару пролягав по всіх цих місцях.


Відкриття семінару відбулося 6 жовтня в Інституті держави і права імені В.М. Корецького НАН України в Києві, де пройшов перший круглий стіл на тему «В. Липинський і розвиток консервативної ідеї в сучасній Україні». У семінарі взяли участь науковці з різних навчальних закладів Києва, послухати доповідачів прийшли чимало студентів, які брали участь у науковій дискусії разом з науковцями.
Того ж дня у конференц-залі ЖДУ імені І. Франка пройшов другий круглий стіл «В. Липинський і особливості формування ідеології українського державотворення». На семінарі у Житомирі був присутній Консул Республіки Польща у Вінниці Даміан Чярчіньскі.

Наступною зупинкою наукового маршруту було невелике село Затурці у Волинській області, де робив свої перші кроки. Учасникам семінару пощастило відвідати і маєток родини Липинських. Хоча сам будинок зараз знаходиться на реставраційних роботах, зовнішня архітектура та парк, де любив зранку прогулюватись молодий Вячеслав, заворожували своєю чарівністю і навіть трошки містичністю.

Засідання круглого столу у Кракові, що мав назву «Проблеми розвитку ідейно-теоретичної спадщини В. Липинського і українсько-польські відносини», відбулося в приміщенні Польської академії мистецтв і наук. Цього ж дня у Кракові було підписано договір між Польською академією мистецтв і наук, Інститутом держави і права імені В.М. Корецького НАН України та Польським науковим товариством у Житомирі про започаткування видання міжнародного наукового журналу «Studia Politologica Ucraino-Polona».

Семінар завершився, але залишилося ще дуже багато несказаного про В. Липинського, про значення його діяльності як для України, так і для Польщі. Хочемо, аби такі заходи стали традиційними та проводилися щороку, адже видатних людей, які творили в Україні і Польщі, ще дуже-дуже багато, повідомляє МГО «Польське наукове товариство у Житомирі»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Серпень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі