Середа, 27 жовтня 2021, 19:07 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Обласна рада нового скликання або спогади про майбутнє

27-10-2010, 13:30               
Вибори от-от, і багатьом кортить зазирнути на декілька днів уперед, аби знати: що ж там, за небосхилом подій? Не претендую на роль оракула чи провидця - невдячна то справа. Але наважуся спрогнозувати те, що на моєму місці спрогнозувала би будь-яка людина, яка читає газети, слухає радіо, дивиться телевізор і заглядає іноді в інтернет.

Уже зараз можна майже впевнено сказати, що в обласній раді більшість буде за Партією регіонів. Неспроста ж були запроваджені новації в законі, які поділили всіх депутатів на два ґатунки: "мажоритарників" і "списочників". І справа тут не в тому, що так звані мажоритарники, як це випливало з пояснень того ж народного депутата пана Чечетова, що вони, мовляв, будуть ближче до людей, і виборці нарешті знатимуть своїх депутатів особисто. Ми вже це проходили, коли до Верховної Ради в 2000 році обрали Бакая, якого після виборів ніхто в Житомирі жодного разу не бачив.

Але ж не може влада вам прямо заявити, що мажоритарка необхідна їй для максимального впливу адмінресурсу під час виборчої кампанії? Який же дурень таке скаже? Не дуже-то й опозиція пручалася введенню цієї новації - може через те, що у мріях бачить себе "руководящей и направляющей" - а для цього така система виборів і їй би самій не завадила… До речі, опозиція багато галасу наробила навколо нового закону про вибори до місцевих рад, але тихо і без лементу на вибори все-таки пішла. Це ще одне свідчення її штучності, бо справжня опозиція, на мою думку, такі вибори проігнорувала б, як недемократичні і такі, що відкидають Україну в минуле.

Отже, всі мовчки проковтнули новий закон про вибори і на вибори пішли. А перед обласними високопосадовцями була поставлена чітка задача: йти на округи і перемагати. А хто не переможе - нехай складає свої речі і звільняє кабінет. І як ви гадаєте, після такого "напутствия" - чиновник одягне білі рукавички і буде зображати з себе великого демократа? І на кого буде працювати вся місцева державна машина? На поважного житомирського начальника чи на якогось невідомого дядю Васю? А якщо начальників з області не вистачатиме на всі мажоритарні округи - можна їх і місцевими доповнити. Так що, хоч верть-круть, хоч круть-верть, а в більшості мажоритарних округів у керівних товаришів буде явна перевага. Чи зуміють вони з цією перевагою перемогти? Гадаю, у більшості випадків так воно й станеться. Нікому ж не хочеться прощатися з керівним кріслом. Але, безумовно, можуть бути і винятки. Втім, як відомо, винятки лише підтверджують правила.

Таким чином, отримавши більшість - хай навіть незначну - у мажоритарних округах, можна, набравши як мінімум, той же відсоток, що й на виборах 2006 року (я тут не беру до уваги такі незрозумілі для західних спостерігачів речі як тотальний адмінресурс, коли наприклад, голова облдержадміністрації працює потужним агітатором, до речі талановито, з великим акторським запалом; коли по районах проходять нескінченні наради під різними приводами, а кількість свят у передвиборчий період - привід приїхати вручити подарунки і поагітувати заразом - чомусь набагато перевищує їх кількість у порівнянні з минулим, невиборчим роком).

Це все, я повторюю, до уваги не беремо. Так от, якщо навіть попри ці адмінхитрощі Партія регіонів набере такий же відсоток, як і на минулих виборах (а він може бути більше) - це з урахуванням мажоритарників дозволить ПР диктувати свою волю. А беручи до уваги прямих сателітів - Народної партії і КПУ (у разі їх проходження) і сателітів прихованих, як-от депутатів від Тігіпка і Яценюка, Партія регіонів пануватиме тотально. Вона формуватиме керівні органи, комісії і т.д. А в результаті область отримає не представницький орган влади, а ще одне управління облдержадміністрації, під вивіскою "обласна рада".

Яка рада, коли з нею ніхто не буде радитися. Як в адміністрації вирішать - так рада і проштампує. У мене складається враження, що якби не обов'язкове проходження рішень через раду - її би взагалі скасували: мовляв, а на фіга нам 112 нероб, які воду товчуть у ступі? І таки скасували б - під оплески і улюлюкання багатьох наших славних виборців, які так і не зрозуміли: сьогодні прийшли за сусідом - завтра прийдуть за тобою. Але ж кожний думає, що його особисто це не торкнеться… На жаль, на жаль, але демократичні традиції ще не увійшли в нашу плоть і кров, не стали невід'ємною частиною нашої культури. Тому й помиляємося, тому й схильні до простих рішень. А вони, прості рішення, потім породжують непрості проблеми…

Дуже не хочеться, щоби мої прогнози стали дійсністю. Дуже не хочеться повертатися в минуле - коли ради практично призначалися і були придатком до компартійного партапарату. Щось подібне відбувається і нині. Очевидно, і через це треба пройти, щоби на власній шкірі відчути, що таке демократія, і що таке її відсутність. Але попри всі ці заморочки, як сказав герой відомої кінострічки: "Будем жить!".

Михайло Дімонт


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Жовтень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі