Четвер, 27 січня 2022, 06:53 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Житомирянам розповідають про стан захворюваності населення на грип, та радять чим прищеплюватись

24-11-2010, 13:24               
Про стан захворюваності на ГРВІ та грипп у місті Житомирі

Управліня охорони здоров’я міської ради застерігає: краще попередити захворювання, отримуючи щеплення, ніж чекати захворювання та його ускладнень.

Незважаючи на те, що показник захворюваності на ГРВІ та грип у м. Житомирі залишається нижче порогового і становить 61,4 на 10 тис. населення при пороговому 82,6, - управліня охорони здоров’я міської ради застерігає: краще попередити захворювання, отримуючи щеплення, ніж чекати захворювання та його ускладнень.
На сьогодняшній день серед захворілих ГРВІ у місті 25,7% складають дорослі старше 18-ти років (429 випадків), а 74,3% захворілих – це діти до 17-ти років (1238 випадків, в тому числі 2 випадки грипу).
У порівнянні з попереднім тижнем захворюваність респіраторними вірусними інфекціями в цілому серед дорослого населення знизилась на 2,5%, але серед дитячого населення зросла на 4,5%.
Відзначається ріст кількості захворілих ГРВІ серед вікових груп: 5-9 років (324 випадки проти 254, ріст на 27,6%) та вікової групи 10-14 років (257 випадків проти183, ріст на 40,4%). В інших вікових групах дитячого населення відмічається зниження захворюваності гострими респіраторними інфекціями: вікової групи дітей до 1 року (77 випадків проти 99 на минулому тижні, зниження на 22,2%), серед дітей 1-4 років ( 463 випадки проти 509, зниження на 9,0%) та серед дітей 15-17 років (117 випадків проти 140, зниження на 16,5%).
За період з 1.10.10 р. по 16.11.10 р за результатами лабораторного обстеження матеріалу від 480 хворих, які проводяться в вірусологічній лабораторії ОблСЕС, серед збудників переважають: вірус грипу А – 17,1% обстежених, вірус грипу В – 5,2%, аденовіруси – 6,2%, віруси респіраторносинтиційної інфекції – у 5,2%. Вірус пандемічного грипу типу А/H1N1 не виділявся.
Основним заходом профілактики захворювань та попередження епідемічних ускладнень з ГРВІ та грипу є вакцинація, в тому числі осіб з груп епідемічного ризику (медичних працівників, працівників закладів освіти, торгівлі, транспорту, сфери обслуговування, учнів та студентів тощо) та медичного ризику (осіб з хронічними захворюваннями серцево-судинної та дихальної систем), для чого заплановано виділення коштів з міського бюджету для придбання вакцини проти грипу.
Щеплення проти грипу проводяться в поліклініках ЛПУ, також в ТОВ. НЛРЦ „Асклепій” за кошти підприємств та власні кошти громадян.

Придбати вакцину можливо згідно попереднього замовлення в міжлікарняній аптеці (вул. Якіра, 18), дитячій аптеці (вул.. Максютова, 5), через аптеки фірми „Санітас” (центральний офіс пров. 1-й Сінний, 4) та аптеки комунальної власності КП «Фармація», в необмеженій кількості.

Станом на 15-00 годину 23.11.10р. в м. Житомирі отримали щеплення 1004 особи з групи ризику населення, в т.ч. 61 дитина.

Довідково:

Згідно з рекомендаціями ВООЗ до сезону грипу 2010-2011рр. до складу вакцин проти грипу виробники мають включити такі штами:
- A/California/07/2009 (H1N1) - пандемічний вірус;
- A/Perth/16/2009 (H3N2);
- В/Brisbane/60/2008.
Станом на вересень 2010 року, в Україні зареєстровані та дозволені до застосування у епідемічному сезоні 2010-2011рр., наступні вакцини для профілактики грипу:
ВАКСІГРИП/VAXIGRIP Спліт-вакцина для профілактики грипу інактивована рідка.
FLUARIX™/ФЛЮАРИКС™ інактивована спліт-вакцина для профілактики гриппу
ІНФЛУВАК®/INFLUVAC® Вакцина для профілактики грипу, поверхневий антиген, інактивована
ГРИППОЛ® НЕО Вакцина для профілактики грипу тривалентна інактивована субодинична ад’ювантна.
ГРИППОЛ® ПЛЮС Вакцина для профілактики грипу тривалентна інактивована полімер – субодинична.


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Cічень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі