Суспільство > Сергій Рижук: "З кожним роком Схід і Захід стають все ближче і ближче"

Сергій Рижук: "З кожним роком Схід і Захід стають все ближче і ближче"


21-01-2011, 12:41.
День соборності України – свято, що щороку відзначається 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки у 1919 році. Це свято офіційно відзначається у 1999 року, згідно з Указом Президента України «Про День соборності України».

Напередодні, 21 січня, керівники області та міста Житомира відзначили День соборності України покладанням квітів до меморіальних дощок Михайла Грушевського, В’ячеслава Чорновола та пам’ятника Тараса Шевченка. До речі, погода в цей день була не дуже прихильною до житомирян, але це не стало їм на заваді вшанувати пам’ять цих видатних людей.

Як сказав голова Житомирської ОДА Сергій Рижук, «в суспільстві є деякі проблеми і не можна сказати, що все чітко і гладко в питанні соборності. Але, дякуючи Богу, що Житомирщина розташована в центрі України і ми більш-менш можемо похвалитися політичним і ідеологічним єднанням.
Крім цього, у нас єдине бачення розвитку держави і цей шлях – у нашій єдності між Сходом і Заходом, які за останній час стають все ближче і ближче».

Голова обласної ради Йосип Запаловський, зробивши невеличкий екскурс в 90-ті роки і порівнявши відносини між Сходом і Заходом в тей час і сьогодні, також відмітив позитивні зміни в суспільстві у плані єднання нації.
- Це політики роз’єднують людей, а ми як були міцною, єдиною і соборною державою, так і залишилися, – наголосив він.

Міський голова Володимир Дебой акцентував увагу присутніх на економічному розвитку Житомира. Зокрема, він зазначив:
- Для господарського комплексу не може бути роз’єднавчих моментів. Нам всім, незважаючи на політичні розбіжності, треба робити все для благоустрою нашого міста, його економічного розвитку.

День соборності ще раз нагадує про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель і про це не треба забувати нашій політичній еліті.

Сергій СІМОНОВ, Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Р.S. Фотозвіт у рубриці Фоторепортаж

Повернутися