Суспільство > Шансів, що українців знову буде 50 млн, немає жодних

Шансів, що українців знову буде 50 млн, немає жодних


7-03-2011, 13:06.
Елла Лібанова, директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ, вважає, що Україна не має шансів збільшити населення до 50 мільйонів.

«Для того щоб відновити в Україні навіть не 50, а 47 мільйонів населення потрібно, щоб українська жінка народжувала в середньому 2-3 дитини, щоб на 10 жінок народжувалося 23 дитини. Сьогодні народжується 15. В жодній європейській країні не народжується 20. Скажіть мені, будь ласка, які шанси на те, що у нас буде народжуватися 23?»,- сказала Е. Лібанова в ефірі«Радіо Свобода».

«Чим багатша країна, тим нижчий там рівень народжуваності. Я не маю на увазі, що він падає до однієї (дитини). Але двох він теж не досягає», — говорить демограф.

За її словами, «процес старіння в Україні зумовлений виключно низькою народжуваністю, тоді як на Заході Європи він обумовлений і низькою народжуваністю і низькою смертністю».

Е. Лібанова вважає, що «насправді довше живуть не в багатих країнах. Довше живуть у тих країнах, де максимально поширені стандарти здорового способу життя. Про це ніби й незручно говорити в 21 столітті, але це правда».

«Зараз діють більш індивідуальні чинники, тобто людина повинна знати, як себе поводити, що є, як дозувати фізичні навантаження, як працювати, як займатися рекреацією, можна курити, не можна курити, можна вживати алкоголь, якщо можна, то скільки … Тобто, набагато більше залежить від особистості», — переконана демограф.

Вона каже, що «не треба думати, що автоматично з підвищенням економічного розвитку буде зростати і тривалість життя. Цього не буде».

Максимум чисельності населення України був зафіксований в 1993 році — 52,2 мільйона, після чого воно постійно знижувалося — до 45,8 мільйона на 1 січня 2011 року.

Повернутися