Суспільство > Як звітують про свою роботу депутати міської ради?

Як звітують про свою роботу депутати міської ради?


9-08-2011, 20:17.
Ініціатори кампанії «Дізнайся як працює твій депутат» дали прес-конференцію, в ході якої презентували результати запитів на інформацію, направлених всім депутатам-мажоритарникам та головам фракцій Житомирської міської ради. Громадські активісти запитували текст передвиборчих програм та звіт за 7 місяців роботи міської ради.

Учасники кампанії представили аналіз отриманих листів. «Фактично за два місяці ми отримали дев’ять конструктивних відповідей» - говорить Владислав Пучич, - «позитивно відзначились Олександр Величко - «Українська платформа», Валентин Стойко - «Свобода», Михайло Пухтаєвич - «Сильна Україна», Ігор Гундич – «Рідне Місто», Борис Буряченко, Наталя Боровська, Юрій Мойсеєв, Андрій Амєлін та Володимир Михалець - «Фронт Змін».

Вищезазначені депутати представили свої програми, розповіли про методи контакту з виборцями округу (приймальня, сайти, соціальні мережі), представили свої ініціативи та зазначили дату та місце звітування перед виборцями округу, як того вимагає Закон.

Також було надіслано чотири формальних відписки:

Наталя Леонченко, «Партія Регіонів», секретар міської ради: зазначила, що: «як депутат міської ради я не є розпорядником публічної інформації». Жодних контактів людей, проблеми яких вирішено чи дати/місця звіту не надано.

Михайло Заславський, «Молодіжна партія України»: відносно передвиборчої програми запропонував ще раз звернутись до «Молодіжної партії України», а стосовно звіту депутатської діяльності, відповів, що у міськраді немає фракції «Молодіжної партії», а тому «Вам не може бути надано жодних звітів неіснуючої фракції, зокрема і стосовно «обіцянок» - терміну, чинним законодавством України не визначеним».

Василь Кучик, «Партія Регіонів»: відписав, що депутат дійсно повинен звітувати перед виборцями округу та об’єднаннями громадян, однак додавши, що рада повинна визначати орієнтовні строки проведення звіту. Жодних посилань на проведений звіт або його планування та передвиборчу програму не надано.

Тетяна Шкуропат, «УДАР Віталія Кличка»: дослівно «В зв’язку з тим, що наша політична сила є досить молодою ми йшли на вибори без голосливих обіцянок. Ми гарантували допомогу виборцям в відстоюванні їх прав, інтересів та свобод в регіонах. Що і виконує депутатський корпус та актив партійних організацій, районів та міста. Наша програма партії «УДАР Віталія Кличка» була прийнята лише 11 червня 2011 року на VIII з’їзді організації політичної партії «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка», з якою ви можете ознайомитися на сайті: http://klichko.org А тому наша робота та політична діяльність попереду!»

Віталій Кічкірук представив аналіз роботи депутатів у комісіях, згідно їх офіційних протоколів. Так, депутат Михайло Заславський жодного (!) разу не брав участі у роботі земельної комісії, членом якої він є. Понад 50% робочих засідань своїх комісій пропустили депутати В. Примачек (79%), С. Мошковський (67%), І. Гундич (63%), І. Іваницький (56%), С. Голішевський (53%), О. Фещенко (53%) та А. Лілик (52%).

Дмитро Ткачук, підводячи підсумки зазначив: «Як видно з аналізу отриманих відповідей та відвідуваності засідань комісій, велика частина з них не готова до депутатської роботи, а тому й звітувати перед громадою вони не можуть. Громадськість повинна постійно тримати депутатів у тонусі, і нагадувати про те, що захист прав, свобод та інтересів громадян є обов'язком депутата. Якщо ж вони не мають намірів цього робити то й не гідні представляти виборців. Більше того, є реальні законодавчі механізми, які дозволяють відкликати депутата, якщо він злісно не виконує своїх функцій».

Насамкінець, активісти закликали всіх житомирян та об’єднання громадян до контролю і тиску на депутатів. «Якщо депутат міської ради не виконує своїх прямих обов’язків, то він повинен піти. Ми закликаємо всіх активних житомирян та громадські об’єднання ініціювати збір підписів за відставку таких депутатів», - підсумували громадські активісти.

Інтернет-видання "Житомирський Меркурій"

Повернутися