Суспільство > Школярі Житомира отримали стипендії міського голови

Школярі Житомира отримали стипендії міського голови


9-12-2011, 09:52.
8 грудня Житомирський міський голова Володимир Дебой привітав двох житомирський школярів – переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та вручив їм стипендії Президента України.

Учениця ЗОШ № 25 Марія Леут та учень Житомирського ліцею № 25 Андрій Драган цьогоріч вибороли перші місця на міжнародному етапі конкурсу знавців української мови. Юні житомиряни увійшли до числа 14 лауреатів, які отримуватимуть щомісячно протягом року стипендію Президента України.

Самі ж учні відзначили, що конкурс для них був не надто складним, але цікавим. Головне, що допомогло їм перемогти, це – бажання стати кращими та хороша підготовка. «Я дуже рада, що перемогла в конкурсі. І цим я завдячую своїм учителям та батькам», – говорить Марія Леут.

Така висока відзнака не є останньою, – переконані учні. Вони і надалі вдосконалюватимуть свої знання не лише з української мови, а й інших дисциплін, адже знання зайвими не бувають.

Довідково: Основна мета конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика – утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

Конкурс є щорічним. І стартує 9 листопада, в день української писемності та мови. Конкурс проходить у такі етапи: шкільний, районний, обласний, загальноукраїнський та міжнародний.

У 2011 р. пройшов ХІ Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. За останні роки кількість учасників конкурсу сягала 5 млн. чол з-понад 20 країн світу.
Конкурс названий на честь канадського підприємеця українського походження, мецената і філантропа, відомого своїм вагомим вкладом у фінансування українознавства на Заході та в Україні – Яцика Петра Дмитровича.

Управління по зв’язках з громадськістю Житомирської міськради

Повернутися