Суспільство > У Житомирі презентували "гарячу лінію" для запобігання жорстокому поводженню з дітьми

У Житомирі презентували "гарячу лінію" для запобігання жорстокому поводженню з дітьми


9-12-2011, 16:48.
9 грудня в актовій залі КП із експлуатації адмінбудинків Житомирської обласної ради відбулася презентація «гарячої лінії» «Жодна дитина не повинна бути скривджена».

Захід провела директор Житомирського обласного центру соціальних служб для сім’ї та молоді Валентина Собчук.

Метою презентації є привернення уваги громадськості до проблем насильства у сім’ї та жорстокого поводження з дітьми, наголошення на необхідності термінового повідомлення про такі випадки для якомога оперативнішого реагування служб, які захищають права дитини, формування суспільної думки про неприпустимість насильства та жорстокості.

Валентина Собчук розповіла: «З 1993 року при обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працює служба психологічної допомоги – «телефон довіри» за номером 15-50. Щорічно до служби надходить понад 3 тисячі звернень. Кожне п’яте звернення стосується проблем сім’ї: труднощі у вихованні дітей, конфлікти, непорозуміння між членами сім’ї, психологічні проблеми тощо. Понад 2 сотні звернень щорічно стосуються проблем насильства у сім’ї та жорстокого поводження з дітьми».

Зі слів Валентини Собчук, технічні можливості гарячої лінії дозволяють обслуговувати звернення тільки жителів Житомира та Житомирського району. Проте вже відбувся діалог із заступником голови облдержадміністрації Віктором Балюрком щодо поширення роботи гарячих ліній задля запобігання жорстокому поводженню з дітьми в усіх районах Житомирщини.

Заступник начальника головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської ОДА Олександр Антонюк повідомив, що в бюджеті області на 2012 рік передбачена певна сума коштів для функціонування гарячої лінії. Також робота телефону довіри передбачена обласною програмою «Родина і молодь Житомирщини», яка діятиме протягом 2012-2016 років.

Усі, хто є свідками насильства у сім’ї або самі зазнають жорстокого поводження, мають можливість звернутися за допомогою, зателефонувавши на номер гарячої лінії 15-50. Лінія працює протягом 12 годин на добу: з 9.00 до 21.00. Анонімність консультацій гарантується.

Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Житомирської ОДА

Повернутися