Суспільство > Минулого року 9 житомирських подружніх пар стали батьками усиновлених дітей

Минулого року 9 житомирських подружніх пар стали батьками усиновлених дітей


1-02-2012, 13:06.
Станом на 1 січня 2012 року на обліку служби у справах дітей Житомирської міської ради перебуває 527 дітей. Про це повідомила начальник служби Надія Косяк 1 лютого під час засідання виконкому. В секторі опіки числиться 426 діток, які мають статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклуання. Такий безрадісний статус минулого року отримала 71 дитина.

В сім’ях опікунів нині проживає 275 дітей. Переважна більшість опікунів – люди, старші 40 років. Приблизно 100 осіб, що опікуються ображеними долею дітьми, уже переступили 60-річний рубіж.

Найчастіше опікунами діток, що позбавлені батьківської ласки, стають їхні родичі. З 275 дітей родинних зв’язків з опікунами не мають лише 17 осіб.

Важливим моментом у подальшій долі дитини є забезпечення її житлом. Із категорії статусних дітей всього 86 мають власне житло – свого часу вони ввійшли до приватизації разом з батьками. 254 дитини були зареєстровані разом з батьками. Після повернення з державного закладу такі діти матимуть право проживати у помешканні, в якому вони зареєстровані. Без згоди органу опіки жодних дій з таким житлом ніхто вчинити не може.

За словами Н. Косяк, упродовж найближчих 6 років 87 дітей потребуватимуть забезпечення житлоплощею, адже ні вони, ні їхні батьки власної оселі ніколи не мали.

В Житомирі нині діє 5 дитячих будинків сімейного типу, де виховується 41 дитина. Також у місті живе 13 прийомних сімей, які прихистили і виховують загалом 20 дітей.

За останні роки міські будинки сімейного типу поповнилися 29 вихованцями.

54 вихованці Обласного будинку дитини і загальноосвітньої школи-інтернату минулого року отримали нових батьків – їх усиновили. 15 з них - маленькі житомиряни. 9 житомирських подружніх пар торік стали батьками усиновлених дітей

Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися