Суспільство > 60% усіх пожеж на Житомищині виникає у сільській місцевості

60% усіх пожеж на Житомищині виникає у сільській місцевості


16-02-2012, 10:52.
15 лютого під час брифінгу стосовно підсумків роботи у сфері цивільного захисту та визначення завдань на поточний рік голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук наголосив на важливій ролі органів місцевого самоврядування у запобіганні надзвичайним ситуаціям.

«Особливість нашої області полягає в тому, що ресурси сконцентровані в обласному центрі, п’яти містах обласного значення та 11-ти містах районного значення. Там зосереджені центральні енергетичні станції, пожежні станції, ресурси, що забезпечують водопостачання, медичне обслуговування та інші. Якщо там трапляються якісь аварії, ми день і ніч на контакті. Тому оперативно ліквідовуємо усі ті пориви, включаючи розчищання снігу. Але у нас в області є ще 1613 сіл та 43 селища міського типу. Там індивідуальне опалення – піч, груба, плита. Іноді комин не чиститься роками. Приходять морози – людина день і ніч топить ту грубку, а вона не витримує. От і виходить, що за тиждень в області виникає 30-40 пожеж. Тому, незважаючи на те, що ми постійно чергуємо, слідкуємо за ситуацією на місцях, оперативно реагуємо на появу надзвичайних ситуацій та ліквідовуємо їх наслідки, на 100 % забезпечити безпеку людей поки що не вдається. Але, залучивши органи місцевого самоврядування та місцеві підприємства, ситуацію можна змінити на краще, – каже Сергій Рижук, – Для прикладу, нещодавно я спілкувався з директором компанії «ТАКО», яка орендує 40 тисяч гектарів землі в трьох районах області: Адрушівському Попільнянському і Брусилівському. Компанія за свій рахунок цілком забезпечує розчищення доріг».

«17 лютого ми збираємо всіх керівників сіл і селищ, де будемо поряд із іншими питаннями закликати місцеву владу до того, щоб вони зрозуміли, що забезпечення пожежної безпеки – це завдання життєвої важливості, – повідомив голова обласної ради Йосип Запаловський і навів приклади. –У селі Словечно Черняхівського району за рахунок сільського бюджету забезпечили всі навколишні села пожежними автомобілями. Так само вдалося зробити й у селі Високе цього ж району. На минулому тижні 60 сільських голів із різних куточків області возили до таких населених пунктів. Там вони переймали досвід, як вирішувати питання пожежної безпеки».

Підводячи підсумками роботи у сфері цивільного захисту у 2011 році, керівництво Житомирщини зазначає, що надзвичайно складною залишається проблема забезпечення протипожежного захисту сільської місцевості, де виникає майже 60 % усіх пожеж. Торік у селах на 9 % зросла кількість пожеж (1165 проти 1069 у 2010 році), внаслідок чого на 6 % більше загинуло людей, на 41% більше заподіяно матеріальних збитків. Таких втрат можна було б уникнути, якби не запізніле виявлення та повідомлення про пожежу, а також значна віддаленість від населених пунктів підрозділів державної пожежної охорони.

Відповідно до районних програм забезпечення пожежної безпеки на період до 2015 року в області заплановано створити 47 підрозділів місцевої пожежної охорони, які покликані гасити пожежі в сільській місцевості. У 2011 році органами влади створено три підрозділи місцевої пожежної охорони у селах – Червона Волока Лугинського району, Слободище Бердичівського та Бурківці Чуднівського районів. Загалом по області діє 12 таких підрозділів, за допомогою яких у 2011 році ліквідовано 59 пожеж, 28 з яких сільські пожежники приборкали самостійно, без участі професійних вогнеборців.

Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися