Суспільство > У Житомирі обговорювали підгототовку міста до ЄВРО-2012

У Житомирі обговорювали підгототовку міста до ЄВРО-2012


1-03-2012, 17:50.
29 березня, за 100 днів до початку Чемпіонату Європи з футболу ЄВРО-2012, у Житомирі відбулось засідання Ради керівників підприємств та підприємців, присвячене підготовці міста до Чемпіонату.

Як відзначив на початку засідання голова житомирської Ради керівників підприємств та підприємців Валерій Онопрієнко, місто має гарне географічне положення й, зважаючи на те, що ціни на номери київських готелів уже підскочили до захмарних висот, Житомир зможе непогано заробити, прийнявши певну кількість іноземних гостей-уболівальників.

Головною проблемою Житомира, за словами провідного спеціаліста управління культури і туризму облдержадміністрації Юлії Святенко, є те, що інформація про місто розповсюджується дуже мляво. «Якщо ми говоримо про те, що Житомир хоче брати активну участь у ЄВРО-2012, ми повинні зробити так, щоб при згадуванні про Чемпіонат, Житомир був в Інтернеті не на останніх позиціях, - каже Ю. Святенко. – Задача Житомира – представити свій культурний та туристичний потенціал».

Начальник управління культури і туризму Житомирської міськради Лариса Харчук розповіла, що зараз до випуску готують 20 тис. інформаційних буклетів з відомостями про місто. 5 тис. з них вийдуть англійською мовою, 5 тис. – російською та 10 тис. – українською. Точками розповсюдження буклетів будуть приміські заклади громадського харчування, заправки тощо. Л. Харчук сподівається, що іноземні туристи, які відвідають Україну, ознайомившись з інформацією в буклеті, просто не зможуть проїхати повз наше місто.

Лариса Петрівна переконана, що в Житомирі необхідно створити туристичне бюро, яке б займалося координацією туризму в період ЄВРО.

На думку голови громадської організації «Центр розвитку туризму» Миколи Костриці, метушитися щодо Чемпіонату вже запізно – Житомир «проспав» ЄВРО.

«Про це треба було думати не зараз, за 100 днів до Чемпіонату, а за 2-3 роки до нього», - переконаний Костриця. Громадський активіст вважаю, що треба думати про туризм на Житомирщині взагалі, адже ЄВРО мине, а туристична галузь в області так і залишиться нерозвиненою.

В. Онопрієнко вважає, що, приваблюючи туристів, основну ставку варто робити на цінову політику стосовно вартості проживання та харчування у місті. Крім того, каже Валерій Васильович, ремонту міські готелі практично не потребують. Єдине, чого дійсно бракує, - WI-FI в номерах.

У житомирському ТРЦ «Глобал UA» до ЄВРО збираються створити фан-зону. Про це розповів керуючий справами міськвиконкому, керівник робочої групи міста з підготовки до Чемпіонату Петро Кудряшов. На фан-зоні площею 10 тис. м² буде розміщено два великих екрана, аби футбольним уболівальникам було зручно переглядати матчі.

Територію фан-зони охоронятиме міліція.

Також Кудряшов запевнив присутніх, що Житомиру не буде соромно вітати іноземців, адже місто гарно підготувалось до ЄВРО, крім того, ще є час, аби виправити помилки.

Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися