Суспільство > На обліку служб у справах дітей Житомирщини перебуває 3771 дитина-сирота

На обліку служб у справах дітей Житомирщини перебуває 3771 дитина-сирота


20-03-2012, 12:16.
15 лютого Комітет міністрів Ради Європи ухвалив Стратегію Ради Європи щодо прав дитини на 2012-2015 роки та прийняв до уваги План дій для її імплементації на національному рівні.

На Житомирщині проводиться відповідна робота з метою захисту прав та законних інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім'ї, розв’язання проблем дитячої бездоглядності і безпритульності.

На початок 2012 року на обліку служб у справах дітей області перебувала 3771 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, та 9 дітей, які залишилися без піклування батьків. 75,6% з них влаштовано в сімейні форми виховання.

Усиновлено 99 дітей, з них громадянами України – 64.

Під опікою та піклуванням перебуває 2334 дитини, що становить 61,7% від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У 2011 році було створено 1 дитячий будинок сімейного типу та 10 прийомних сімей, до яких влаштовано 38 дітей. Всього в області діє 30 дитячих будинків сімейного типу та 167 прийомних сімей, в яких виховується 510 дітей, що становить 13,5% від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Систематично проводяться рейди обстеження умов проживання дітей в таких сім’ях. За їх результатами вживаються заходи до батьків, які не виконують батьківських обов’язків.

До адміністративної відповідальності за ст. 184 кодексу України про адміністративні правопорушення ініційовано притягнення 747 батьків, 231 особу позбавлено батьківських прав відносно 307 дітей, 15 дітей відібрано у батьків за рішенням суду.

За 2011 рік на облік в службах у справах дітей райдержадміністрацій, міських рад поставлено 63 дитини з 57 сімей, які зазнали різних видів насилля в сім’ї. Завдяки своєчасному спільному втручанню працівників служб у справах дітей, охорони здоров’я, органів внутрішніх справ, діти отримали необхідну допомогу. За вчинення насильства над дитиною, що загрожувало її життю та здоров’ю, ініційовано притягнення до відповідальності 20 осіб, проти 11 осіб порушено кримінальні справи, 4 особи офіційно попереджено та проведено роз’яснювальну роботу.

Соціальну, медичну, педагогічну та психологічну допомогу дітям в області надає Житомирський обласний притулок для дітей. Протягом 2011 року в притулку отримали соціальну допомогу 236 дітей.

На території області також діє обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей. Протягом року тут отримали допомогу 94 дитини, які потрапили у складні життєві обставини. Із них 53 дитини виховуються в сім’ях, в яких батьки ухиляються від виконання своїх обов’язків.

За інформацією управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Житомирської ОДА

Повернутися