Суспільство > Через борги водоканалу житомиряни залишились без води

Через борги водоканалу житомиряни залишились без води


28-03-2012, 09:59.
У Житомирі за борги відімкнули чотири станції водоканалу. Без води залишилося майже 20 тисяч квартир, повідомляє ТСН.

Енергетики виправдовуються, що крок вимушений, бо водоканал заборгував за використану електроенергію понад 26 мільйонів гривень.

«В черговий раз енергопостачальна компанія «Житомиробленерго» відключає від електропостачання обладнання станцій третього підйому житомирського водоканалу і таким чином припиняє водопостачання житомирянам, які мешкають на верхніх поверхах будинків, розташованих в Північно-Західному районі міста, а також в районах Богунї, Крошні, та Польової. Це чергове нагадування енергетиками владі про невиконувані нею зобов’язання щодо погашення різниці у тарифах на послуги водопостачання та водовідведення, де заручниками стають жителі міста», - пише прес-служба «Житомирводоканалу».

Комунальні негаразди коментують обласна влада та енергетики. В останніх, кажуть, урвався терпець. Житомирський водоканал – найбільший боржник в області. Лише поточного року комунальне підприємство примудрилося наростити борг на два мільйони гривень. «Двадцять шість з половиноюмільйонів гривень - це сорок процентів усієї заборгованості, яка існує в області, і сумно то, що ситуація по водоканалу не змінюється», - скаржиться комерційний директор ПАТ ЕК «Житомиробленерго» Сергій Невмержицький. Заборгованість кожного місяця збільшується. В обленерго кажуть, що подадуть електроенергію лише в тому випадку, якщо побачать гроші в себе на рахунках, і вимагають стовідсоткової проплати цьогорічних платежів.

Переговорником у конфлікті є облдержадміністрація, яка зараз може лише пояснити, звідки взявся борг. «На привеликий жаль, тариф не покриває затратну частину. Десь різниця, якщо взяти місячний оборот водоканалу, шість мільйонів, а потреба у восьми мільйонах. Два мільйони різниця. Ми мову не ведемо за підняття тарифів. На сьогодні куб води у Житомирі з водовідведенням коштує п'ять гривень тридцять копійок, а, скажімо, хоч би гривню добавить, і вже істотно вирівняли б ситуацію», - запевняє перший заступник голови Житомирської ОДА Микола Олещенко.

Нагадаємо, що на початку року заступник міського голови Микола Боровець запевняв, що через 24-мільйонний борг (станом на 12 січня цього року) перед енергопостачальною компнією ПАТ «ЕК Житомиробленерго» місто без води не залишиться і що не існує жодних загроз припинення діяльності водоканалу.

За інформацією ТСН

Повернутися