Суспільство > У Житомирі вперше вручатимуть Літературну премію імені Валерія Шевчука

У Житомирі вперше вручатимуть Літературну премію імені Валерія Шевчука


26-09-2012, 13:08.
У Житомирі вперше вручатимуть Літературну премію імені Валерія Шевчука, повідомляє радіо Житомирська хвиля.

Валерій Шевчук – відомий український письменник-шістдесятник, автор низки літературознавчих та публіцистичних праць, лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка.

Премію, що вручається за кращий прозовий твір, започатковано минулого року Інститутом філології та журналістики університету ім. І. Франка. Директор інституту Віктор Мойсієнко відзначив, що обрані твори мають відповідати високим художнім критеріям і бути зразком культури мови:

«Ми хотіли дати відповідь цією премією на питання: Чи може українська проза бути високодостойною, і насправді естетичний високоморальний, духовний твір. Зокрема, як пише Валерій Шевчук».

Урочиста церемонія проходитиме у четвер, 27 вересня, в актовій залі Житомирського державного університету ім. І. Франка.Серед 5 номінантів відомі автори – Ліна Костенко, Юрій Андрухович, Степан Процюк та Тарас Антипович. А першим лауреатом Премії став український державний діяч та дипломат Юрій Щербак з романом «Час смертохристів: Міражі 2077 року». З рук Валерія Шевчука він отримає диплом і почесну відзнаку – статуетку із зображенням «Голови Чацького».

Цікаво, що премія є символічною і не передбачає грошової винагороди, на цьому наполіг сам Валерій Шевчук.

За інформацією радіо Житомирська хвиля

Повернутися