Суспільство > На Житомирщині працівники міліції вчаться надавати першу медичну допомогу

На Житомирщині працівники міліції вчаться надавати першу медичну допомогу


28-09-2012, 10:16.
З вересня практично в усіх міліцейських підрозділах Житомирщини розпочалося проведення додаткових лекційно-практичних занять з питань надання першої долікарської допомоги.

Дуже часто працівникам міліції, які несуть зовнішню службу та безпосередньо наближені до населення, доводиться зіштовхуватися з ситуаціями, коли потерпілим від протиправних діянь або нещасних випадків терміново слід надати першу медичну допомогу. Виклик кваліфікованих лікарів «швидкої» - це лише перший крок, проте кожен з міліціонерів має бути готовим до того, що саме завдяки його вчасним діям буде врятовано життя людини.

Лекції з медицини є постійною складовою занять зі службової підготовки працівників міліції, проте теорії замало, аби навчити кожного з правоохоронців чіткого алгоритму дій під час виникнення нагальної потреби у наданні реальної долікарської допомоги. Відтак, для удосконалення наявної бази знань за допомогою кваліфікованих медичних працівників сектору медичного забезпечення УМВС України в Житомирській області працівники практично всіх міліцейських підрозділів додатково вивчають ази надання першої медичної допомоги.

Днями такі заняття відбулися на базі Житомирського училища професійної підготовки працівників міліції УМВС з бійцями батальйону патрульної служби за участю медика з відомчої лікарні. Під час заняття вартові правопорядку вчилися принципам надання першої медичної допомоги при порушеннях основних життєво важливих функцій організму людини, виконанню прийомів «штучного дихання» та непрямого масажу серця, правилам зупинення кровотечі, першочерговим діям при переломах та інших травмах.

– Такі практикуми на сьогодні є обов’язковими, особливо для служб, які несуть зовнішню службу з охорони громадського порядку, - каже начальник сектору медичного забезпечення УМВС України в Житомирській області Олександр Васьківський. – Ми маємо переймати кращий європейський досвід, коли працівник правоохоронної структури повинен бути озброєний необхідним багажем знань, умінь та навичок, аби в разі необхідності швидко та правильно зорієнтуватися в ситуації, врятувати та вберегти життя людини.

За словами відомчих медиків, такі заняття триватимуть і надалі та будуть зорієнтовані на покращення рівня знань з долікарської допомоги усіх без виключення правоохоронців.

Ольга Номерчук, СЗГ УМВС України в Житомирській області


Повернутися