Суспільство > Рятувальники Житомирщини звітували про результати оперативно-службової діяльності за 9 місяців 2010 року

Рятувальники Житомирщини звітували про результати оперативно-службової діяльності за 9 місяців 2010 року


19-10-2010, 15:44.
Захід проходив за участю першого заступника Міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи генерал-лейтенанта служби цивільного захисту Віталія Бута, голови обласної державної адміністрації Сергія Рижука, першого заступника Голови облдержадміністрації Миколи Олещенка а також начальника головного управління МНС України в Житомирській області генерал-майора служби цивільного захисту Ігоря Нікітчука.

Як зазначив у своїй доповіді перший заступник Міністра МНС України Віталій Бут, як в державі, так і на Житомирщині зберігається тенденція щодо зменшення надзвичайних ситуацій та кількості загиблих на пожежах людей, за що він щиро подякував керівникам районної ланки. В. Бут зазначив також, що керівництвом МНС України проводиться значна робота по підвищенню соціальних стандартів працівників системи МНС. Зокрема, на 2,5 млн. грн. цього року зріс фонд грошового забезпечення рятувальників Житомирщини.

З 1 жовтня вже підвищена мінімальна зарплата працівникам бюджетної сфери. А в проекті бюджету на наступний рік планується передбачити суттєве підвищення зарплатні рятувальникам, водолазам, саперам та іншим бійцям МНС, які щодня ризикують власним життям заради порятунку інших. І це не даремно, адже робота рятувальників МНС досить високо оцінена керівництвом держави і має бути однією із найвіддячуваніших професій в державі.

Добрі показники у службовій діяльності цього року вдалося досягти і еменесникам Житомирщини. Відкриваючи нараду, керівник рятувальної служби області Ігор Нікітчук, зазначив, що загалом для реагування на надзвичайні ситуації, події та ліквідацію їх наслідків підрозділи Головного управління МНС з початку року залучались 2342 рази. В тому числі: на пожежі – 1603; на ліквідацію наслідків ДТП – 44; для надання допомоги населенню та іншим службам у ліквідації надзвичайних подій – 446. Бійцями МНС врятовано життя понад 60-ти громадянам та матеріальних цінностей на суму майже 66,8 млн. грн. Групою піротехнічних робіт знешкоджено 769 одиниць різноманітних боєприпасів.

Завдяки проведеному комплексу організаційних та практичних заходів, докладених вагомих зусиль органів влади, працівників лісової пожежної охорони та підрозділів МНС цьогоріч в області не допущено переростання лісових пожеж до рівня надзвичайної ситуації, у той час як у минулому році їх сталося чотири. Осередки пожеж, які виникали у 2010 році на незначних за площами ділянках лісів, оперативно ліквідовувались.


Рятувальники Житомирщини надавали допомогу не лише населенню Поліського краю, а й мешканцям інших регіонів і держав. Так, сили та засоби Головного управління брали участь у ліквідації надзвичайної ситуацій, пов’язаної з повінню в Республіці Польща та Чернівецькій області. Завдяки їх мужності, високому професіоналізмові та злагодженості під час вирування природної стихії вдалося запобігти поширенню негативних наслідків та не допустити соціальної напруги.

Проте однією з найгостріших для області залишається проблема колишнього Ігнатпільського військового полігону загальною площею 1,6 тисяч гектарів, розташованого на території трьох районів – Коростенського, Лугинського, Овруцького. У рамках виконання Державної цільової соціальної програми протимінної діяльності МНС України на 2009-2013 роки та відповідного Плану її реалізації в межах Житомирської області, піротехнічний підрозділ виконує завдання із суцільного очищення від вибухонебезпечних предметів зазначеної території.

Завдяки співпраці з обласною, районними державними адміністраціями, обласною, районними, міськими радами, у 2010 році за рахунок субвенцій з місцевих бюджетів на виконання обласної Програми для підтримання матеріально-технічної бази пожежно-рятувальних підрозділів виділено майже 483 тисячі гривень. У поточному році рішенням сесії обласної ради Головному управлінню виділено 300 тисяч гривень. Це вагома допомога для підтримання боєготовності на території області оперативно-рятувальної служби «101».

Начальник Головного управління МНС України в Житомирській області генерал-майор служби цивільного захисту Ігор Нікітчук, керівництво МНС України та обласної державної адміністрації вважають, що завдання, які поставлені перед облуправлінням МНС у 2010 році виконуються, морально-психологічний настрій особового складу здоровий, пожежно-рятувальні підрозділи готові до виконання завдань за призначенням.

Повернутися