Суспільство > Житомирський мер хоче взяти кредит, щоб батареї були теплі

Житомирський мер хоче взяти кредит, щоб батареї були теплі


22-11-2010, 12:59.
Вже другий тиждень більша частина житомирян змушена жити в екстремальних умовах - без тепла та гарячої води. В цій самій ситуації знаходяться і лікарні, дитячі садочки та школи, в палатах, спальнях та класних кімнатах +9. Завдячуючи аномально теплій погоді, це ще не катастрофічно, але найближчим часом в Україні очікується похолодання.

Відключення розпочалось в п’ятницю, 12 листопада, через заборгованість «Житомиртеплокомуненерго» за газ. За останній місяць з більш ніж 13- мільйонного боргу сплачено трохи більше мільйона гривень.
Холодні батареї Житомирський міський голова Володимир Дебой пояснює відсутністю лімітів на газ, невідповідністю тарифів, та несвоєчасними розрахунками: «Житомир сьогодні знаходиться в складній ситуації з подачею газу тому що немає лімітів, населення не проводить належним чином розрахунки за спожитий газ, тарифи які діють в Житомирі тільки на 50% відповідають собівартості. Необхідно негайно проводити регулювання тарифів, що не робилось вже декілька років.»

Більшість житомирян не цікавить чому батареї холодні, їх турбує коли вони стануть гарячі. Мер Житомира пообіцяв, що вже сьогодні тепло піде в лікарні школи та дитячі садочки, а в найближчі дні опалення відновиться в житлових будинках: « Я був в ДК «Газ України», де ми домовились про відновлення газопостачання. Але для отримання лімітів на газ Житомиру необхідно брати кредит, щоб мати можливість оплачувати поточні рахунки.»
Коли влада Житомира визначиться з необхідною сумою, кредит надасть «Ощадбанк»

Житомирський міський голова Володимир Дебой замислюється і про інші кредити. Гроші потрібні на впровадження енергозберігаючих технологій, та систему модернізації теплоопалення: «Я більше року член урядової комісії «Україна-Голландія», цього тижня на запрошення посольства Нідерландів їду в Голландію. Маю велику надію, що з цієї поїздки вдасться привезти і енергозберігаючі проекти і грандові кошти на модернізацію системи теплозабезпечення Житомира, програми теплозбереження та теплоефективності. Я дуже хочу, щоб Житомир став пілотним проектом втілення цих коштів.»

Повернутися