Суспільство > При Житомирській ОДА буде створена громадська рада

При Житомирській ОДА буде створена громадська рада


23-12-2010, 14:42.
22 грудня в прес-центрі Житомирської облдержадміністрації пройшло перше засідання ініціативної групи з підготовки установчих зборів щодо створення громадської ради при обласній державній адміністрації.

Стаття 38 Конституції України гарантує громадянам право на участь в управлінні державними справами. З цією метою 3 листопада поточного року вийшла Постанова Кабміну України за № 996, яка дає реальну можливість усім громадським активістам управляти державою на всіх рівнях.

Крім цього, до 11 лютого 2011 року по всій території України мають бути сформовані вищевказані ради, члени яких можуть надавати пропозиції щодо нормативних актів та робота посадовців, вимагати виконання посадовцями антикорупційного законодавства, здійснювати громадський контроль за роботою органів влади і, як наслідок цього, допомагати посадовим особам більш ефективно працювати в інтересах громадян.
Про це повідомив заступник голови Житомирської ОДА Віктор Балюрко, який головував на засіданні.

Громадська рада – це група громадських активістів, що представляють різні громадські об’єднання – релігійні, молодіжні, патріотичні, ветеранські тощо, з якою органи влади активно взаємодіють та консультуються. До речі, рішення ради є обов’язковим для розгляду органом влади.

Координатор ініціативної групи – заступник начальника управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Світлана Сластухіна розповіла присутнім, що «створення ради має на меті охопити всі громадські організації Житомирщини. Всі документи про створення цієї структури вже підготовлені і до 27 січня 2011 року, коли будуть проводитись вже установчі збори, вони будуть оприлюднені на офіційному сайті облдержадміністрації.

- Дуже важливо відмітити той факт, що до складу громадської ради не можуть входити представники держструктур, - додала вона.

Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися