Четвер, 27 січня 2022, 07:33 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

На Житомирщині проживає майже 78 тисяч ветеранів війни

4-02-2011, 16:45               
3 лютого 2011 року відбулося спільне засідання пленуму обласної організації ветеранів та колегії управління охорони здоров’я ОДА. У ході спільного засідання було обговорено стан медичного обслуговування та медичного забезпечення ветеранів війни, праці, дітей війни, ветеранів військової служби, інших категорій пенсіонерів, а також окреслено заходи щодо його покращення.

У засіданні взяли участь голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Рижук, заступник голови облдержадміністрації Віктор Балюрко, заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Арешонков, житомирський міський голова Володимир Дебой, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Толстанов. голова ради обласної організації ветеранів, генерал-майор у відставці Микола Каширін та його заступник Любов Федяєва.

У своєму виступі Сергій Рижук зазначив, що Президент України Віктор Янукович одним із пріоритетів державної політики визначив підвищення рівня життя ветеранів.
- На обліку в органах праці та соціального захисту населення області перебуває 77,6 тис. ветеранів війни, 134,6 тис. дітей війни, 140,6 тис. ветеранів праці та понад 400 тис. пенсіонерів, - повідомив Сергій Рижук. - Середній розмір пенсії по Житомирській області після проведених перерахунків пенсій, за оперативними даними, станом на 01.01.11 складає 996,9 грн., що на 114,15 грн. або на 11% більше, ніж на 1 січня 2010 року ( 882,75 грн.).Під час формування бюджетів районів та міст області передбачались кошти на пільгове забезпечення ветеранів війни ліками за рецептами лікарів. У 2010 році ці цілі було використано кошти в сумі 1, 5981 млн. грн.

Згідно з чинним законодавством дана категорія осіб щомісячно забезпечується за рахунок коштів субвенцій з держаного бюджету місцевим бюджетам пільгами на оплату житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку, а також пільгами на санаторно-курортне лікування, придбання твердого палива і скрапленого газу, безоплатний проїзд тощо. Так, у 2010 році видатки загального обсягу субвенцій на пільги становив 203,1 млн. грн.

Сергій Рижук зазначив, що у рамках виконання обласної комплексної програми з проведення у 2010 році року ветеранів Великої Вітчизняної війни, схваленої розпорядженням голови облдержадміністрації від 05.05.10 № 101 та затвердженою сесією обласної ради від 11.06.10 № 1122, упродовж минулого року, за результатами проведення додаткового обстеження матеріально-побутових умов проживання ветеранів Великої Вітчизняної війни, зазначеній категорії громадян надано адресну матеріальну підтримку за рахунок коштів місцевих бюджетів та позабюджетних коштів на суму 1227,3 тис. грн., яку отримало 13914 ветеранів, у тому числі грошову допомогу - 1567 осіб на суму 174,01 тис. грн. та натуральну допомогу - 17292 осіб на суму 1648,77 тис. грн. За цей же період через обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат за рахунок коштів обласного та державного бюджетів надано грошову допомогу 284 ветеранам війни на суму 64,2 тис. грн.

Органи праці та соціального захисту населення беруть активну участь у благодійних акціях, які проводить обласна організація Товариства Червоного Хреста. Під час проведення у квітні - травні 2010 року Місячника Товариства Червоного Хреста під гаслом «Подвиг Вашого життя!», працівниками районних та міських територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено додаткове обстеження умов проживання ветеранів Великої Вітчизняної війни. Особливу увагу приділено одиноким ветеранам, які перебувають на обслуговуванні соціальними службами цих установ.

Серед людей похилого віку кожний третій є ветераном війни, рівень захворюваності серед них є досить високий. Ці люди потребують соціальної та медичної підтримки, комплексних медичних оглядів. На сьогоднішній день створена і продовжує функціонувати мережа ветеранських аптечних закладів. До її складу входить 13 аптечних пунктів, 3 аптечних кіоски та 61 відділ при аптеках в яких здійснюється реалізація лікарських засобів по пільговому забезпеченню ветеранів війни ліками за рецептами лікарів.

При протезному цеху в м. Житомирі та частині аптечних установ області функціонують пункти прокату предметів догляду за тяжко і хронічно хворими та інвалідами.

Очільник області зупинився також на проблемах медичного обслуговування ветеранів. Так, через недостатнє фінансування з місцевих бюджетів недотримується виконання ст.49 Конституції України в частині безкоштовної допомоги в державних і комунальних установах, безкоштовне одержання ліків за рецептами лікарів, забезпечення зубопротезування згідно ст. 12,13,14,15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Не в повному обсязі виконується постанова Кабміну від 26.04.07 №680 «Про збільшення норм грошових витрат на харчування та медикаменти в лікувально-профілактичних закладах ветеранів війни» у частині дотримання грошових норм на медикаменти та харчування при стаціонарному лікуванні у центральних районних, міських лікарнях. Не дивлячись на те, що торік здійснювалося оновлення палат, виділених для оздоровлення ветеранів війни в центральних та міських лікарнях, оснащення їх бажає бути набагато кращим. Втрачено контроль держави за цінами на медикаменти. В останні роки індекси цін на фармпродукцію, включаючи й вітчизняну, збільшено майже удвічі.

Гострою проблемою залишається й санаторне оздоровлення ветеранів. Є потреба у покращенні забезпечення штучними кришталиками, ендопротезами суглобів, кардіостимуляторами. Лишається проблемним питання щодо слухопротезування ветеранів (у 2010 році за кошти обласного бюджету було придбано 50 слухових апаратів, місцевих - 3. Потребує слухопротезування 720 ветеранів). Над вирішенням даної проблеми плануємо працювати і в цьому році (уже сьогодні вручаємо 5 слухових апаратів ветеранам) – повідомив очільник області.

- Великий подвиг захисників і визволителів нашої держави назавжди збережеться в пам'яті українського народу. Кожен з нас береже в душі щиру гордість за батьків і дідів, які захищали країну, глибоку вдячність тим, хто вистояв і переміг у війні, хто віддав своє життя в ім’я миру і спокою, не доживши до сьогоднішніх днів. Ми схиляємось перед доблесними ветеранами. Ми в неоплатному боргу перед Вашими незгасаючими подвигами. Партія регіонів, її

Почесний голова, Президент України Віктор Янукович, голова Партії регіонів, прем’єр-міністр України Микола Азаров сьогодні крок за кроком вирішують нагальні проблеми забезпечення ветеранам гідних умов життя, тим самим виконуючи положення передвиборчої програми «Україна для людей». І я від імені керівництва області запевняю, що разом ми знайдемо шляхи вирішення всіх наболілих проблем ветеранів, - наголосив Сергій Рижук.

Голова облдержадміністрації вручив вітальну адресу від голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради Острожинському В.Є. з нагоди дня народження. Також було вручено матеріальну допомогу інвалідам Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, медалі за визволення Білорусі від фашистських загарбників та слухові апарати.

Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Cічень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі