Четвер, 27 січня 2022, 08:11 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Медицина, освіта, культура і спорт – пріоритет у розвитку Житомира

9-02-2011, 15:46               
Заступник міського голови Олександр Бочковський у програмі «Житомир сьогодні і завтра» розповів глядачам обласного телебачення про нинішній стан медичної галузі міста.

«За фахом я – лікар. Тому добре розумію сучасні проблеми медицини, вирішити які за такий короткий проміжок часу неможливо. Це стосується, передовсім, стану медичного обладнання. Адже під час візитів за участю міського голови Володимира Дебоя до лікувальних закладів Житомира ми побачили ці проблеми. Наприклад, у деяких лікарнях користуються рентгенапаратами 1976 року випуску. Новий же рентгенівський апарат коштує близько 1 млн. грн.», – повідомив заступник міського голови.

Все ж, за словами Олександра Бочковського, рівень медичної галузі Житомира непоганий. В цілому, за результатами підсумкової медичної ради, проведеної 4 лютого, визначено, що показники забезпеченості лікувально-медичної галузі міста кращі, ніж по області та деяких інших обласних центрах. Це стосується і обладнання, і кадрового забезпечення, і спектру надання послуг. Однак, народжуваність і місті Житомирі нижче обласного показника на 6%. За минулий рік населення міста зменшилось на 0,39%. Але причина не у збільшенні смертності, а у зменшенні коефіцієнту народжуваності на 8%.

Вже у червні 2011 року планується відкриття нового інфекційного відділення міської дитячої лікарні. На це у кінці минулого року з міського бюджету виділено 1 млн. грн. На разі приміщення повністю добудоване, ведуться внутрішні ремонтні роботи та очікується на сучасне медичне обладнанні від Міністерства охорони здоров’я України.

Також попри всі внески та інвестиції у медичну галузь сьогодні існує проблема кадрів. «Місто забезпечене медичними кадрами на 96%, лікарями лише на 80%. Основні причини – низька заробітна плата, тривалий термін навчання», – зазначив заступник міського голови.

Важливим також є питання благодійних внесків. Олександр Бочковський запевнив, що кошти, отримані від благодійних внесків громадян (їх сума у 2010 році сягла 5 млн. грн.), суворо контролюються. Вони направляються на ті витрати, які не оплачуються за рахунок державного та міського бюджетів. Сюди, наприклад, входить забезпечення першої медичної допомоги всім, хто її потребує не залежно від фінансового стану особи. Жодній людині, яка звернулася до медичних закладів міста не відмовлено у наданні такої допомоги.

За словами Олександра Бочковського, сьогодні дуже мало житомирян є членами Лікарняної каси, що також позначається на зниженні рівня асингувань у медицину.

Що ж до стану здоров’я мешканців міста заступник міського голови повідомив: «Гостро стоїть проблема поширюваності туберкульозу. Основні причини – невчасна діагностика та нехтування сеансами флюорографії серед житомирян. Також не всі роблять дітям щеплення від туберкульозу».

Нагадаємо, що під час медичної наради 4 лютого було підсумовано, що лише 71% населення Житомира провели вакцинацію. Натомість, "ніхто зараз не замислюється: чому в нас немає епідемії, пандемії. Тоді як без щеплень від різних хвороб гинули мільйони людей, що більше, ніж за період ІІ Світової війни", – зазначив під час ефіру Олександр Бочковський.

Всім же житомирянам заступник міського голови побажав не хворіти, "адже легше попередити хворобу, ніж її лікувати".

Управління по зв’зках з громадськістю Житомирської міськради


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Cічень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі