П'ятниця, 21 січня 2022, 23:12 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Керівництво Житомирщини окреслює завдання на 2011 рік

10-02-2011, 16:54               
На засіданні колегії головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації обговорено підсумки роботи за минулий рік та окреслено завдання на 2011 рік.Участь у засіданні, яке відбулося 10 лютого, взяли заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації Віктор Балюрко, заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Арешонков.

З доповіддю виступила начальник управління Галина Корінна.

У своєму виступі вона зазначила:

«Протягом 2010 року діяльність органів праці та соціального захисту населення була спрямована на реалізацію напрямів державної політики у соціально-економічній сфері. Серед пріоритетних соціально-економічних завдань, спрямованих на зростання добробуту населення області були - реалізація державної політики у таких важливих сферах діяльності, як оплата і належні умови праці, соціально-трудові відносини, зайнятість населення та соціальне партнерство.

Середньомісячна заробітна плата за 2010 рік у порівнянні з попереднім роком зросла майже на 20% і становила 1785 грн. Підвищення рівня заробітної плати упродовж 2010 року відбулося на підприємствах усіх галузей економіки. Проте рівень заробітної плати по області залишається майже на чверть меншим за середньодержавний показник. Основною причиною такого стану справ є низький рівень заробітної плати працівників сільського господарства, рибного господарства, готелів і ресторанів - лише половину від середньообласного показника.

Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати впродовж 2010 року зменшилася на 25,5 млн.грн. або вдвічі, а кількість підприємств, установ та організацій-боржників – у 5 разів (із 544 од. до 106 од.).

Органи праці та соціального захисту населення у 2010 році продовжували виконувати державну політику щодо соціального захисту сімей з дітьми, малозабезпечених сімей, інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів.

Завдяки своєчасному надходженню коштів з державного бюджету виплата зазначених вище видів державної допомоги проводилася в установлені терміни, заборгованості з виплати станом на 01.01.11 немає.

За дванадцять місяців 2010 року за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам житлові субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг нараховано 48,1 тис. сім’ям на загальну суму 23,0 млн. грн., а на придбання твердого палива та скрапленого газу – 22,5 тис. сім’ям на загальну суму 9,8 млн. грн. Середній розмір субсидії на житлово-комунальні послуги становить 99,36 грн. на місяць, а на тверде паливо та скраплений газ – 434,95 грн. на рік на сім’ю.

В України триває громадське обговорення законопроекту «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».

Україна має вкрай незадовільне співвідношення тих, хто працює і пенсіонерів. У 2010 році чисельність платників страхових внесків до Пенсійного фонду України складала 14,4 млн. осіб, а чисельність пенсіонерів - 13,7 млн. осіб. У світі не існує жодної країни, яка могла б розвиватися за таких обставин. Тому, за словами Віце-прем'єр-міністра-Міністра соціальної політики України С.Л. Тігіпка, для впровадження пенсійної реформи необхідно вирішити дві проблеми: збільшити кількість людей, які працюють, і легалізувати зарплату.

Разом з тим, в Україні тривають процеси старіння населення, при цьому пенсійний вік - один із найнижчих у світі, а також існує розрив між розмірами пенсій жінок і чоловіків. В області середній розмір пенсії за віком у жінок становить в середньому 944,04 грн., у чоловіків – 1107,47 грн.

В області більше 550 тис. людей перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою та користуються різного роду пільгами. В області функціонує 16 інтернатних установ, у яких на повному державному утриманні перебуває 2420 одиноких непрацездатних громадян та інвалідів, у тому числі 403 дітей з фізичними та розумовими вадами. Видатки, профінансовані з обласного бюджету на утримання інтернатних установ у 2010 році склали 57,5 млн. грн.

Потреба в коштах на утримання територіальних центрів у 2010 році становила 39,5 млн. грн., в т. ч. на заробітну плату – 37,5 млн. грн. Фактично за звітний період територіальні центри було профінансовано стовідсотково до потреби завдяки додатковому виділенню, на утримання цих установ, коштів з місцевих бюджетів в сумі 8,0 млн.грн

В області проживає понад 85 тис. інвалідів, серед яких майже 18 тис. - це особи, які мають обмежені фізичні можливості.

Для здійснення професійної реабілітації інвалідів у 2010 році районними та міськими управліннями праці та соціального захисту населення направлено на навчання до центрів реабілітації 17 інвалідів різних груп та категорій.

В області проживає 308 тис. жителів, які відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" відносяться до категорії постраждалих. Аналіз стану справ свідчить про недостатній рівень фінансування, спрямований на здійснення заходів щодо соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

У зв’язку з недосконалістю чинного законодавства сформувалася кредиторська заборгованість постраждалому населенню області у сумі 155 млн.грн. З кожним роком збільшується потреба в коштах на оздоровлення постраждалих громадян.

Заплановане фінансування на виплату компенсації за втрачене на радіоактивно забрудненій території майно у 2011 році на 7,5% менше від фактичного надходження коштів у минулому році.

На переконання начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, ключовим пріоритетом у діяльності органів праці та соціального захисту населення є робота із зверненнями громадян.

Протягом 2010 року до головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації надійшло поштою та отримано на особистому прийомі 2868 звернень громадян, що на 39 % більше у порівнянні з аналогічним періодом 2009 року.

Одними з найбільш гострих залишаються питання з приводу термінів виплати державної допомоги, проведення перерахунку розмірів соціальної допомоги у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму та з питань погашення заборгованості по компенсаційним виплатам громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відбулося 12 прямих телефонних «гарячих» ліній за участю керівного складу головного управління. Щоденно працюють «гарячі» телефонні лінії з актуальних питань діяльності головного управління. Систематично проводиться роз’яснювальна робота в засобах масової інформації, надаються роз’яснення за напрямками роботи на сайті головного управління, окрема інформація розміщується на сайті облдержадміністрації.

- У 2011 році необхідно продовжити роботу по виконанню пріоритетних завдань, які стоять перед органами праці та соціального захисту населення, - наголосила Галина Корінна. - Це ліквідація заборгованості із заробітної плати; сприяння підвищенню рівня заробітної плати працівників області та їх правової захищеності з питань застосування трудового законодавства; реалізація державної політики у сфері соціально-трудових відносин та соціального партнерства; надання державної соціальної допомоги і підтримки малозабезпеченим громадянам, у тому числі інвалідам; комплексне розв’язання проблем людей з обмеженими фізичними можливостями; посилення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи тощо.

Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Житомирської облдержадміністрації


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Cічень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі