Вівторок, 20 квітня 2021, 19:02 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

У цьому році на Житомирщині будуть реалізовани 35 інноваційних проектів

17-02-2011, 10:31               
В інформаційному просторі країни розгортається обговорення підсумків першого року діяльності Віктора Януковича на посаді Президента України. 7 лютого 2010 року народ зробив свій вибір під час другого туру голосування, а 25 лютого відбулася урочиста інавгурація Глави держави. Що змінилося з того часу у нашому суспільстві взагалі й у житті кожного з нас зокрема? У чому розчарувалися, що схвалили і що зрозуміли? І, найважливіше, яким бачимо свій завтрашній день?

Головною темою, яка сьогодні викликає найбільше дискусій у суспільстві, є тема реформ, запроваджуваних Президентом та його командою. Вони покликані забезпечити економічне зростання, мінімізувати вплив світової економічної кризи та забезпечити просування національних інтересів нашої держави. Проте процес їх втілення в життя виявився не таким легким і швидким, як хотілось би більшості з нас.

Чому так непросто реалізовуються реформи? І чи можемо ми вже сьогодні на прикладі нашої області говорити про перші їх позитивні результати? Про це – наша розмова з головою Житомирської обласної державної адміністрації Сергієм Рижуком.


– Сергію Миколайовичу, у своїй передвиборній програмі «Україна для людей» Президент України окреслив стратегічні завдання, які потрібно виконати задля покращення життя людей. Реформи, такі непопулярні і болісні – це, з Вашого погляду, єдиний можливий шлях для вирішення цих завдань?


– Що таке популізм влади і якими наслідками для країни він загрожує, ми вже побачили на результатах діяльності своїх попередників. Тепер у суспільстві вже, либонь, не лише політики розуміють: без реальних економічних, соціальних, правових реформ країна не зможе вийти з кризи. А вийти з неї нам потрібно дужчими, аби зробити суттєві кроки на шляху до покращення якості життя – від освіти, медицини до якісних робочих місць і гідного пенсійного забезпечення. Досягти таких цілей непросто.

Президент України Віктор Янукович, прем’єр-міністр Микола Азаров зважилися на проведення глибинних реформ в усіх сферах суспільства, розуміючи, що послідовні, добре продумані реформи працюватимуть на людей та країну, підсилюватимуть економіку. І завдання органів виконавчої влади на місцях, разом з органами місцевого самоврядуванням, об’єднати всі здорові сили у суспільстві задля вирішення цих складних проблем.

Я можу з впевненістю сказати, що Житомирська обласна державна адміністрація разом з обласною радою є форпостом впроваджуваних на Житомирщині загальнодержавних реформ. Пріоритети доводиться визначати на кожен певний відрізок часу, адже реформи вимагають концентрації не лише уваги, а й чималих коштів. Треба обирати ту ланку господарського ланцюжка, яка дасть можливість у найшвидшій перспективі отримати видимі результати, стати основою для подальших позитивних змін.

Сьогоднішня ситуація в країні досить складна – ціни, тарифи, небезпечна криміногенна ситуація – проблем багато. Але я вірю, що ми здатні з ними впоратися. Їх поступове вирішення нам під силу, якщо, що найголовніше, щороку наша економіка невпинно зростатиме.


– Отже, головний акцент маємо робити на економіці?


– Якщо говорити про завдання в цілому, то на поточний рік в області визначено 5 основних пріоритетних напрямів розвитку. Перше: маємо забезпечити збільшення обсягів виробництва у галузях виробничої сфери. Друге: сприяти залученню інвестицій в економіку області та подальшому розвитку підприємницької діяльності. Третє: забезпечити розвиток виробничої та соціальної інфраструктури. Четверте: поступово підвищувати стандарти життя населення. І, нарешті, п’яте: реалізувати пріоритетні напрями державної регіональної політики, які визначені для області.

Завдання і заходи з реалізації цих пріоритетних напрямів детально викладені у програмі економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2011 рік. Хід їх виконання буде щоквартально розглядатися на засіданнях колегії облдержадміністрації.

Щодо конкретного напряму – економічного зростання. Справді, найголовніше для нас сьогодні – добитися зростання обсягів у виробничому секторі, тому що тільки так ми можемо створити фінансову основу для вирішення назрілих проблем.

Вже у першому півріччі 2010 року нам вдалося змінити ситуацію в економіці області. Виконані показники і завдання, визначені Програмою економічного і соціального розвитку області. Всі галузі забезпечили приріст промислового виробництва до попереднього року в цілому на 8,2 відсотка. Особливо радує, що торік покращали показники ефективності виробництва.


– Минулого року багато говорилося про успіхи Житомирщини в питаннях залучення інвестицій. Зможемо утриматися на передових позиціях?


– Зростання промислового виробництва справді значною мірою залежить від об'ємів інвестицій, що направляються на будівництво нових і модернізацію існуючих виробництв. Тому активізація інвестиційно-інноваційної діяльності є пріоритетом для обласної влади. Поведінка інвесторів – кращий індикатор, якщо хочете – барометр інвестиційного клімату. Я особисто зустрічаюся з кожним інвестором, готовим працювати на теренах області. Створена робоча група зі сприяння реалізації інвестиційних проектів. Вона щомісячно розглядає звернення інвесторів. Схема роботи з інвесторами нині прозора і зрозуміла: вивчення питання, опрацювання технічних можливостей, налагодження співпраці з дозвільними і контролюючими органами, місцевою самоврядністю, затвердження графіка реалізації проектів. Тому і маємо результат: минуло річ за підсумками 9 місяців за темпами приросту інвестицій в основний капітал область посіла друге місце у загальнодержавному рейтингу. Для підтримки такої тенденції у поточному році буде продовжено роботу зі створення привабливого інвестиційного клімату та активізації інвестиційних процесів в області.

Особливий акцент буде зроблено на реалізації інвестиційних проектів інноваційного характеру, оскільки інновації – це один із вирішальних чинників підвищення ефективності виробництва та забезпечення стабільного розвитку підприємств.

Наразі вже визначено 35 проектів інноваційного характеру у галузі промисловості, агропромислового розвитку та житлово-комунального господарства вартістю майже 700 мільйонів гривень, реалізація яких планується у нинішньому 2011 році.

Враховуючи те, що в області є достатньо потужний науковий потенціал, провідні дослідні установи будуть залучені до впровадження перспективних інвестиційно-інноваційних проектів. Крім того, перспективні наукові розробки наших вчених ми щороку включаємо до електронного видання «Житомирщина інноваційна». Сподіваємось, що вони обов’язково зацікавлять інвесторів.

У цьому році заплановано запустити Інвестиційний портал області в світовій мережі Internet, на якому буде розміщено інформацію про Житомирську область, законодавчу базу, програми та розпорядження, якими регулюється інвестиційна діяльність, інформація про інвестиційний, інноваційний, економічний потенціал Житомирської області, інвестиційно привабливі об`єкти, земельні ділянки, незадіяні виробничі приміщення, інвестиційні пропозиції для інвесторів. Для більш оперативного аналізу проблем та врахування пропозицій інвесторів на Порталі буде створена анкета для інтерактивного опитування.

На сьогодні подібні портали мають лише декілька регіонів, серед яких – Вінницька, Львівська, Херсонська області та АР Крим. І ми також це обов’язково зробимо. Сподіваємось, що даний портал буде оцінений інвесторами, які працюють або мають бажання працювати на Житомирщині, і він стане ще однією важливою ланкою в системі залучення інвестиційних ресурсів у нашу область.


– Зростання показників у виробничому секторі, залучення інвестицій – це добре. Але Житомирщина – традиційно аграрна область. Що маємо і до чого прагнемо у цьому сегменті економіки?


– Безперечно, сільське господарство – ще одна сфера, де треба негайно домогтися суттєвих зрушень. Зайве казати, що аграрна галузь чи не найбільше постраждала від того, що держава тривалий час не змогла забезпечити системний підхід, належну підтримку сільгоспвиробника, селяни були кинуті напризволяще, а ті спроби реформування, які час від часу робилися, виявилися половинчатими, а ще точніше – то була імітація реформ. Взагалі, слово «реформа» аграрії не дуже полюбляють. Село здавна на певному генетичному рівні схильне до консерватизму і будь-які новації селянин сприймає обережно, а тому наше завдання полягає в тому, аби нам повірили ті, хто ще може працювати, хто хоче працювати так, щоб жити заможно, а не лише виживати, не сподіваючись на покращення свого справді нелегкого життя.

Сама аграрна галузь має так багато напрямків, що її без перебільшення можна називати сільською економікою. Раніше її нарекли промовисто і навіть з певним пафосом – «агропромисловий комплекс». На жаль, нинішня ситуація у сільському господарстві засвідчує, що від того комплексу, який все ж таки був достатньо потужним і динамічно розвивався, залишилися лише «ніжки та ріжки», галузь розбалансована, а подекуди навіть знищена. Наприклад, льонарство, яке зазнало чи не найбільшого занепаду, дійшовши до межі зникнення. Йдеться й про тваринництво, котре покликане стати своєрідним локомотивом сільської економіки, де найшвидше можна отримати зримі і відчутні результати. Сьогодні ми розпочинаємо цілий комплекс заходів, аби вже в поточному році селяни відчули увагу держави, турботу влади. Десятикратне збільшення фінансування програм підтримки аграрного сектора економіки Житомирщини за рахунок коштів обласного бюджету у 2011 році говорить лише про те, що ми робимо ставку на системні заходи, які мають дати економічний ефект вже у ближчій перспективі, а до 2015 року можна буде знову заговорити про «агропромисловий комплекс Житомирщини» вже у більш сучасному і повноцінному розумінні цього економічного поняття. Для відродження того ж льонарства потрібно відновити виробництво насіння, якого сьогодні і закупити ніде. Проте головне – кошти, і ми виділяємо в 2011 році 1,2 мільйона гривень, які будуть використані для закупівлі елітного насіння. На засіяних у цьому році 600 га плануємо зібрати 180 тонн насіння першої репродукції. 1,8 мільйона гривень виділяє обласний бюджет на закупівлю високорепродукційного насіння картоплі, аби славна колись і прибуткова галузь картоплярства мала нове, більш сучасне і цивілізоване «дихання». Ще більші кошти – 3,9 мільйона гривень, виділяються у поточному році обласним бюджетом для нарощування площ посівів цукрового буряка. Тобто, вже восени нинішнього року на Житомирщині має запрацювати більшість цукрозаводів. Фінансова підтримка для сільськогосподарських підприємств області надійде для виконання робіт з хімічної меліорації (вапнування) кислих грунтів сільськогосподарського призначення, для здешевлення відсоткової ставки за кредитами, залученими на придбання обладнання молочних ферм і комплексів. Також виділяємо кошти на здешевлення закупівлі спермопродукції бугаїв м’ясних порід для поліпшення селекційної ситуації стада великої рогатої худоби, яке доглядає населення області. Майже 2,4 мільйона гривень виділяє обласний бюджет для відшкодування відсотків за отриманими кредитами для розвитку фермерських господарств. Навіть бджільництво отримає цьогоріч підмогу з обласного бюджету на суму в 700 тисяч гривень, за рахунок чого бджолярі матимуть можливість здешевити вартість цукру для годівлі бджіл, вартість придбання вуликів та придбання засобів захисту.

Зрозуміло, що нам також конче необхідно підтримувати свого, вітчизняного, а конкретно – житомирського виробника-поліщука. Робити це ми маємо системно, аби вивести нашу аграрну галузь на рівень гідної конкуренції з європейським фермерством. Впевнений, що започаткована нами практика всебічної, системної і комплексної підтримки сільського господарства Житомирщини дозволить за кілька років конкурувати нашим селянам із зарубіжними аграріями. Причому, конкурувати успішно. З іншого боку, не забуваймо, що у селі ми маємо найбільші соціальні проблеми, те ж безробіття, яке можна суттєво послабити.


– Сергію Миколайовичу, одним з пріоритетів своєї діяльності обласна влада називає співпрацю з громадськістю. Нещодавно відбулися установчі збори громадської ради при обласній адміністрації. Чого чекаєте від співпраці з громадською радою?


– Так, збори відбулися, до у часті в них долучилися представники 86 громадських формувань, поки що пройшло перше засідання, про конкретні результати, звісно, ще зарано говорити, однак ми чекаємо на те, що громадська рада стане дуже важливим органом, який допомагатиме нам краще знати проблеми та прагнення всіх громадян, адже в раді представлені абсолютно всі верстви і покоління громадян нашої області. Безумовно, ми хотіли б, аби представники громадськості ґрунтовно та виважено підходили до розгляду проблемних питань, певних ситуацій, які вимагають уваги не лише громадськості, але й влади. Зі свого боку, хочу запевнити: обласна адміністрація і, насамперед, губернатор особисто, триматимемо у полі зору своєї уваги ті пропозиції, заяви, вимоги, які надходитимуть від громадської ради. Сьогодні можу побажати всім її членам завзяття у роботі, плідних і змістовних засідань, які ознаменуються гарними результатами. Зрештою, голос громади, якщо він звучатиме потужно, переконливо і по-діловому – це для нас один із інструментів нашого поступу вперед. Ото і є та демократія, яку ми так довго намагаємося зрозуміти і побудувати.


– Яким усе ж, з Вашого погляду, був рік діяльності нинішньої владної команди регіону?– Рік, що минув, був непростим для нас усіх. Але не менш складним , як здається, буде і наступний. Ми добре розуміємо, що всі наші напрацювання, навіть найпрогресивніші і найкрасномовніші, дадуть свої результати не одразу. 2011-й буде роком копіткої праці, роком закріплення наших перших скромних досягнень. І лише тоді, коли кожна родина, яка мешкає на терені області, щиро скаже «Наше життя стало кращим», ми, представники влади, будемо мати право звітувати про свою скромну перемогу.

У нас є конкретний план соціально-економічного розвитку області. У нас є команда професіоналів, яка знає, як втілювати цей план в життя – житомирську команду на недавній співбесіді в Адміністрації Президента України було названо однією з найсильніших в Україні. І, головне, у нас є мудрий, працьовитий народ, перед яким ми у великому боргу за те, що його життя досі з різних причин не є гідним його праці і його таланту. Ми маємо сплатити цей борг і довести, що люди зробили правильний вибір, обравши саме цю владу, обравши саме цього Президента. Безперечно, перший рік Президента Віктора Януковича був непростим. Але ми переконані, що йдемо правильним шляхом, і щиро вдячні людям, які не просто розуміють, що у країни нема сьогодні іншого, простішого шляху, а разом з Президентом України Віктором Януковичем, разом зі своєю місцевою владою щоденною копіткою працею будують нову країну, нову Житомирщину – для кожного її жителя, заможну і процвітаючу. Іншого шляху до достатку і світового визнання у нас нема.

Бесідувала Мирослава Васильченко


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Квітень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі