П'ятниця, 28 січня 2022, 08:30 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Влада Житомира та області намагається вирішити «квартирне питання»

4-03-2011, 14:32               
Мій дім – моя фортеця. Мати власне очисне помешкання мріє кожна сім’я, бо, як сказав губернатор Житомирської області Сергій Рижук, «не може бути щасливою людина, не маючи свого житла». Та, на жаль, «заволодіти фортецею» вдається далеко не кожному.
Вирішення проблеми забезпечення громадян України доступним житлом – один із головних пріоритетів, окреслених Президентом України Віктором Януковичем у Програмі «Україна для людей».

На шляху до вирішення «квартирного питання» 2 березня у Житомирі відбулася прес-конференція з питань реалізації державної програми «Доступне житло», в якій взяли участь голова Житомирської облдержадміністрації С.Рижук та Президент АТ «Холдингової компанії «Київміськбуд» М.Галиця.
Вже в 2010 році завдяки програмним заходам, спрямованим владою на підтримку будівельної галузі, в Україні введено в експлуатацію 9,33 млн. кв. м житла.

Загальна ситуація в будівельній галузі області


В Житомирській області у 2010 р. введено в дію 201,3 тис.м2 загальної площі житла, що становить 226,7% обсягу попереднього року. В розрахунку на 10 тис. постійного населення це становить 1569,1 кв. м. Значну частину (78,1% загального обсягу) житла введено в експлуатацію відповідно до Тимчасового порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.09.2009 № 1035. Індивідуальними забудовниками побудовано 99,1% усього житла.

За рахунок коштів державного бюджету введено в дію 1,0 тис.кв.м житла, або 0,5% загального обсягу (вул. Металістів, Нум. Овруч).
Станом на 01.01.2011 року в області налічується 12 недобудованих житлових будинків загальною площею 73,3 тис. кв. м. З них 4 зі ступенем будівельної готовності 70% (14,3 тис. кв. м). їх фінансування здійснюється за рахунок власних та кредитних коштів замовників, а також коштів населення. Для завершення будівництва необхідно майже 322 млн. гривень.

Один житловий будинок на вул. Жукова, 8 у м. Житомир (готовність 70%) будується за рахунок коштів Міністерства оборони України. Залишок кошторисної вартості становить 21 млн. гривень.

Відсутність обігових коштів у замовників, високі процентні ставки кредитно-фінансових установ, а також зменшення доходів населення не дає можливості здійснити добудову зазначених об'єктів.

Згідно аналізу стану будівельної готовності, в 2011 році планується ввести в експлуатацію 122-квартирний житловий будинок на розі вул. Лесі Українки та Перемоги у м. Житомирі, 40-квартирний на вул. Грушевського, 108-а у м. Коростені. При вирішенні фінансування, ще три у м. Житомир: 40-квартирний на вул. Жукова, 8, 178-квартирний по проїзду Івана Богуна, 5 та 122-квартирний на вул. Щорса, 155. на ці цілі необхідно 225,5 млн. грн.

Загалом, інвестиції у житлове будівництво за 9 місяців 2010 року склали 1,05 млрд. гри., що майже в 2,5 рази більше аналогічного періоду минулого року та 36,6% до загального обсягу інвестицій.

Станом на 01.01.11 на квартирному обліку в області перебуває 35,4 тис. сімей, у тому числі 7 тис. сімей, які мають право на позачергове отримання житла та 11 тис. на першочергове. Щорічно житло отримують лише трохи більше 1% громадян, що перебувають на черзі.
23 лютого голова обласної державної адміністрації CM. Рижук вручив ключі 18 сім'ям прикордонників у новозбудованому житловому будинку в м. Овруч.
З метою поліпшення забезпечення житлом громадян, які перебувають на черзі, в області прийнята обласна програма будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки.

Згідно з програмою, 30 % від вартості житла фінансується за рахунок коштів державних та місцевих бюджетів, а 70 % за рахунок кредитів та власних коштів громадян. Разом з тим, органи місцевого самоврядування можуть збільшити відсоток відрахувань для громадян.
Програмою передбачено забезпечити житлом 4,5 тис. сімей шляхом будівництва 279,6 тис. кв. м загальної площі. На ці цілі потрібно біля 1,4 млрд. грн. без урахування щорічної інфляції.

Житловий будинок по проїзду Івана Богуна, 5 ум. Житомирі

З 2007 року ведеться будівництво 10-поверхового 178-квартирного житлового будинку в м. Житомирі у пров. Івана Богуна, 5 загальною площею 12233 тис. м кв. Наприкінці 2008 року будова була практично законсервована в зв'язку із фінансовою кризою.

При загальній вартості будівництва в межах 67 млн. грн., виконано робіт більше ніж на 30 млн. грн. На даний час будівельна готовність житлового будинку складає майже 65% і за умови фінансування є реальна перспектива введення його в експлуатацію у І півріччі 2011 року.

Згідно з угодою, укладеною з регіональним управлінням Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, який є розпорядником коштів на будівництво (придбання) доступного житла, 88 квартир включено до програми на 2011 рік.
Житловий будинок по вул. Героїв Чорнобиля, бум. Житомирі

Замовник - АТХК "Київміськбуд", генпідрядник - КМБ. Загальна площа 15,5 тис.кв.м., кошторисна вартість 75 млн.грн. У даний час забиті палі та виконано інші роботи по влаштуванню ростверків.

Введення об'єктів соціального спрямування

У 2011 році за рахунок концентрації видатків з державного та місцевих бюджетів планується ввести в експлуатацію ряд важливих об'єктів соціального спрямування.

Виділення коштів у сумі 1 млн. грн. за рахунок видатків обласного бюджету та 700 тис. грн. з бюджету міста Житомира дозволить в червні-липні поточного року ввести в експлуатацію інфекційний корпус міської дитячої лікарні на вул. Шевченка, 2, у м. Житомирі, загальною кошторисною вартістю 24,6 млн. гривень.

Місто Бердичів - це єдине місто в області, де вода подається згідно з графіком. Спрямування коштів бюджетів усіх рівнів дозволить ввести в експлуатацію об'єкт «Водопостачання, водовідведення та очисні споруди, м. Бердичів - реконструкція та розширення до 12 тис. метрів кубічних на добу» в III кварталі 2011 року.

У 2011 році м. Новоград-Волинському передбачено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у сумі 10 млн. грн., яку передбачено спрямувати у тому числі і на об'єкт «Загальноосвітня середня школа І-ІИ ступеня №8 на 360 учнів по вул. Дружби, 50, м. Новоград-Волинський - будівництво». Введення об'єкту також заплановано в III кварталі 2011 року.
Крім того, протягом поточного року заплановано здійснення добудови та здачі й інших об'єктів, пропозиції на фінансування яких за рахунок коштів державного бюджету направлено центральним органам виконавчої влади. В тому числі і об'єкт «Не завершений будівництвом дитячий садок, с. Кодня Житомирського району - реконструкція під школу» з сумою фінансування 13,0 млн. грн., лікувальний корпус Романівської центральної районної лікарні на 200 ліжок з сумою фінансування 6,4 млн. грн. та ряд інших об'єктів.

З березня 2011 року в м.Коростені заплановано проведення розширеної наради за участю Голови Верховної Ради України, міністерств, відомств, народних депутатів України по розгляду проблемних питань територій, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Завершення потребує будівництво центральної районної лікарні у смт. Брусилів, розпочате ще в 1992 році. Мета будівництва об'єкту - поліпшення умов лікування громадян, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, не тільки смт. Брусилів, а також людей, які проживають у населених пунктах Брусилівського району. Кошторисна вартість об'єкта становить 28117,4 тис. грн., залишок кошторисної вартості станом на 01.01.11 складає 17166,1 тис. гривень.

На сьогодні особливо гострою постає проблема будівництва обласного онкодиспансеру в м. Житомирі. Це єдиний спеціалізований заклад в області, в якому проводиться обстеження та лікування хворих на злоякісні новоутворення, має сучасне обладнання для обстеження та лікування хворих. Існуючий Житомирський обласний онкологічний диспансер має найгірше приміщення серед аналогічних закладів України.

На даний час обласною державною адміністрацією проведено переговори та підписано меморандум з однією Ізраїльською компанією про реалізацію програми щодо проектування, забезпечення обладнанням та навчання персоналу. Меморандумом передбачено запровадити сучасні технології лікування.
Згадана Ізраїльська компанія є світовим лідером з реалізації подібних проектів і готова за рахунок іноземного кредитування забезпечити інвестування та будівництво Житомирського обласного онкологічного диспансеру. Орієнтовна вартість проекту 100 млн. євро.

Тому в даному питанні особливо важливим є отримання гарантій Кабінету Міністрів України щодо забезпечення іноземного кредитування для будівництва сучасного обласного онкологічного диспансеру в м. Житомирі.

Ірина КОНИК, Інтернет-видання «Житомирський Меркурій» (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Cічень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі