П'ятниця, 21 січня 2022, 22:47 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

2,5 години очільник області "розмовляв з Житомирщиною"у телерадіоефірі

21-03-2011, 11:14               
19 березня голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Рижук взяв участь у телерадіопроекті «Розмова з Житомирщиною». Упродовж 2,5 годин очільник області у прямому ефірі обласного телебачення та FM-радіо «Житомирська хвиля» відповідав на запитання жителів області, викладаючи своє бачення шляхів вирішення найболючіших проблем різних сфер життя. На початку розмови Сергій Рижук наголосив, що не має на меті озвучувати показники соціально-економічного розвитку, яких вже досягла область за рік з дати призначення його на посаду голови обласної державної адміністрації – вони вже є, але ще не достатньо вагомі, щоб суттєво покращити рівень життя людей. Головна ціль спілкування з телеглядачами та радіослухачами – разом визначити найболючіші проблеми і подумати над тим, як їх подолати.

Борги із зарплати, які вже суттєво (з 60 до 25 млн. грн.) скоротилися за рік перебування при владі представників Партії регіонів, але все ще існують, – одна з цих проблем. Прокоментувати, як вона вирішується, очільника області попросила провідний журналіст обласної газети «Житомирщина» Іраїда Голованова. Зауваживши, що владою області спільно з правоохороннними органанми докладено максимум адміністративних зусиль, щоб скоротити ці борги, Сергій Рижук наголосив, що потрібно шукати причину їх появи. Якщо у 2009 році, коли він прийшов на посаду голови облдержадмінністрації, промислові підприєства області мали збиток у 200 млн. грн., то за підсумками минулого року вони вийшли на 1,5 млрд. грн. прибутку. Це означає, що сьогодні є всі підстави сповна виплачувати людям зароблені гроші і позбутися такого ганебного явища, як зарплатні борги.

Чимало запитань надходило від користувачів інтернет-мережі. Їх узагальнювали журналісти обласного телебачення та FM-радіо «Житомирська хвиля» Михайло Синьогуб й Артур Самарцев. З їх погляду, жителів області сьогодні найбільше хвилює питання, чи застраховані вони від можливого повернення дефіциту гречки і борошна. Цієї проблеми стосувалося і питання журналістки ТРК «Союз-ТV» Ірини Степаненко.

Коментуючи питання стосовно того, яким чином обласна влада впливає на цінову політику, Сергій Рижук зауважив, що забезпечення продовольчої безпеки є проблемою регіональною. На вищому державному рівні мають вироблятися лише основні економічні і соціальні стратегії цієї безпеки. Тому очільник області переконаний: відновлення роботи Черняхівського хлібокомбінату, елеватора у Попільні, плани щодо збільшення вдвічі посівних площ під яру пшеницю, інші заходи, які сьогодні вживає влада, здатні вирішити багато проблем із забезпеченням області власним борошном, а також інших питань продовольчої безпеки. На переконання Сергія Рижука, ніякого адміністративного втручання у процес ціноутворення бути не повинно.

Журналіст житомирського міського «Крок-радіо» Тетяна Іваницька поцікавилась перспективами реалізації в області затвердженої на останній сесії обласної ради Програми розвитку агропромисловго комплексу, якою передбачено збільшення його фінансування вдесятеро. Сергій Рижук розповів, що кошти, перш за все, підуть на дотацію льонарства (на кожен га – біля 2 тис. дотацій), вирощення буряків (100 грн. – на 1 т), створення пасовищ, розвиток м’ясного скотарства, бджолярства.

Озвучити своє бачення переспектив розвитку в області цукрового виробництва попросив журналіст обласної газети «Эхо» Ігор Бездітний. Сергій Рижук розповів, що той процес вирізання цукрових заводів на металобрухт, який він застав, очоливши обласну владу, зайшов дуже далеко. Але перспектива у галузі є. Сьогодні вдалося зупинити процес знищення заводів, заплановано збільшення вдвічі виробництва сировини для цукрової галузі через дотації на вирощення цукрових буряків, розглядається питання придбання техніки, забезпечення селян спеціальним насінням. Цукрові заводи в області працюватимуть і забезпечуватимуть цукром не тільки населення області, а й працюватимуть на експорт, переконаний очільник області.

Частину запитань для керівника області записали у районах журналісти Житомирської облдержтелерадіокомпанії Леонід Харшан, Іван Натикач, Юрій Омельченко. Зокрема, жителі Черняхівщини цікавилися, чи стабільно будуть виплачуватися кошти при народженні дитини, на що Сергій Рижук відповів: питання соціальних виплат, у тому числі при народженні дитини, перебуває на особистому контролі у Президента України.

З Коростеня цікавилися перспективами виконання зобов’язань держави з фінансування чорнобильських програм. Сергій Рижук розповів про недавні парламентські слухання з цього питання, за результатами яких має бути вирішено чимало проблем захисту населення, яке постраждало в результаті аварії на ЧАЕС. Для цього, на переконання, голови облдержадміністрації, необхідно серйозно змінювати законодавчу базу. Зокрема Сергій Рижук згадав про законопроект, автором якого він був, і який мав вирішити цілу низку чорнобильських проблем, але був відкликаний, коли закінчилися депутатські повноваження Сергія Миколайовича. Сьогодні є потреба повернутися до цього документа.

На переконання С.М. Рижука, Президент України Віктор Янукович розуміє, наскільки важливо сьогодні допомогти людям, які постраждали через чорнобильську катастрофу, і ця допомога повинна сприяти реальному покращенню їх життя, відродженню постраждалих теориторій, а не автоматичній виплаті мізерних грошових допомог. Сергій Рижук також пообіцяв терміново відрядити до Коростеня голову Пенсійного фонду області для вирішення озвучених жителями проблем.

Коментував Сергій Миколайович і ситуацію, яка склалася навколо житомирського футболу, зокрема у обласній федерації футболу, зауваживши, що там вже йдеться не про футбол, а про бізнес-інтереси. Разом з тим очільник області розповів про конкретні справи обласної влади, які спрямовані на популяризацію футболу. Так, в області за ініціативи Сергія Рижука і фракції Партії регіонів в Житомирській обласній раді створено благодійний фонд, який фінансуватиме у тому числі і створення дворових футбольних команд, спортивних майданчиків тощо.

Жителі Баранівського району цікавились долею фарфорового заводу, питанням рівня зарплат, залучення інвестицій. Сергій Миколайович зауважив, що в районі розробляється кілька перспективних інвестиційних проектів, тому на ситуацію у Баранівському районі він дивиться з оптимізмом. Завод має запрацювати вже найближчим часом, проблеми з ним виникли через псевдо-інвестора, діяльність його була спрямована не на благо виробництва. Щодо питання закриття малокомплектних шкіл Сергій Рижук запевнив, що все залежатиме від волі батьків.

Порушувалося під час прямого ефіру питання про долю ще одного підприємства – спиртзаводу у селі Липники Лугинського району, найбільшого місцевого бюджетоутворюючого підприємства, яке ось-ось мало перетворитися у філіал і робити відрахування у поза обласний бюджет. Це питання після зустрічі Сергія Рижука з Міністром Миколою Присяжнюком було вирішено, винні понесли покарання.
З проханням сприяти виділенню коштів на реконструкцію котельні звернувся до Сергія Рижука головний лікар Житомирської районної лікарні. Жителі Новогуйвинської селищної ради озвучили проблему щодо селища Озерне, яке знаходиться на балансі військового відомства, але тут вже десятиліттями не проводяться роботи з ремонту інфраструктури, яка наразі перебуває в аварійному стані.

Сергій Рижук повідомив, що питання щодо котельні буде винесено на порядок денний травневої сесії обласної ради, поетапно через консультації з представниками Міністерства оборони України вирішується надзвичайно складне і болюче питання по Озерному.
Звернулися до Сергія Рижука і ветерани області. Зокрема, депутат обласної ради, голова обласної організації ветеранів Микола Каширін щиро подякував очільнику області за ту увагу до ветеранських проблем, яку вони не відчували вже багато років.

З Чуднівщини до Сергія Рижука звернулися його земляки з питанням, чи буде продовжуватися традиція вшанування особисто очільником області матерів-героїнь (глава держави вже підписав черговий Указ про присвоєння звання «Мати-героїня») та подякували за те, що нарешті в районній лікарні відбуваються зміни на краще у вирішенні багатьох проблем.

Чимало питань було порушено відносно проблем міста Житомира. Найболючіші з них для більшості людей, які звернулися до керівника області, – житлово-комунальні тарифи. Очільник області наголосив, що бачення перспектив розвитку міста у обласної і міської влади співпадає. Сьогодні ледве вдалося розібратися з проблемами, які накопичувалися у обласному центрі впродовж багатьох років, вже розроблено план поетапного їх вирішення (на столі у керівника області чимало документів-програм розвитку за окремимим напрямами). Але це дуже копітка і непроста робота, яка потребує не тільки коштів, а й великого терпіння і професійного підходу. Щодо тарифів, то Сергій Рижук переконаний: головне завдання влади – сприяти підвищенню зарплат, щоб вони стали достойними, і тоді питання високих тарифів не стоятиме так боляче.

Цікавилися учасники телерадіопроекту і політичними питаннями. Зокрема, Сергію Рижуку як голові Житомирської обласної організації Партії регіонів було поставлено ряд питань стосовно того, як вплинуть на імідж партії за півтора року до виборів непопулярні реформи, котрі проводить вище керівництво держави. Сергій Рижук наголосив, що сьогодні найголовніше завдання – роз’яснити людям суть запроваджених реформ.

На закінчення ефіру (він продовжувався 2,5 замість 2 запланованих годин) Сергій Рижук наголосив ведучій Ніні Собкович, котра передала запитання від глядачів, які не встигли озвучити в ефірі, що всі вони будуть вивчені, а подібні спілкування стануть постійними. Адже, як зазначив Сергій Рижук, «ваші запитання для нас, представників влади, навіть важливіші, ніж для вас наші відповіді, бо вони допомагають нам зорієнтуватися, чи у правильному напрямку ми працюємо».

Прес-служба Житомирської облдержадміністрації (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Cічень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі