Вівторок, 7 грудня 2021, 14:01 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Повертаючись до Дебоя: є час розкидати каміння, а є час його збирати…

9-08-2011, 20:31               
Запланована на 2 серпня 2011 року позачергова шоста сесія Житомирської міської ради шостого скликання не відбулася. З 60 депутатів на початок засідання у залі зареєструвалося всього 23.

До сесійної зали міськради не прибули депутати з фракцій "Батьківщина", «Фронт Змін», "Свобода" та "Рідне місто". Вони аргументували свою позицію тим, що сесія оголошена з грубим порушення порядку скликання позачергових сесій. Відповідні заяви оприлюднили напередодні фракції «Фронту Змін» і «Батьківщини». Окрім того опозиціонери висловили свою незгоду із постановкою питань про внесення змін до регламенту Житомирської міськради та продажу земельної ділянки (5,4 га Ботанічного саду) ніби-то у власність мережі будівельних гіпермаркетів «Епіцентр», співвласницею яких є нинішня секретар Київради мультимільйонер ( за версією журналу «Forbes») Галина Герега. Не з`явились на засіданні навіть деякі депутати-регіонали – однопартійці мера Володимира Дебоя.

Спочатку, десь о 10-й годині, Володимир Михайлович намагався це пояснити сезоном відпусток. Дещо пізніше: «Це позачергова сесія. Враховуючи те, що окремі положення рішення п’ятої сесії Житомирської міської ради «Про внесення змін до Регламенту Житомирської міської ради» суперечать законодавству, розпорядженням міського голови зупинено його дію. Скликано позачергову сесію. Відповідно, депутати у двотижневий термін мали зібратися і розглянути дане питання. Цього не відбулося». Ще пізніше він заперечував конфронтацію з депутатським корпусом, відтак поклав усю провину на частину депутатів, які, за його словами, просто піаряться.

Депутати-«заколотники» ж ( і не тільки вони) в кулуарах вже давно скаржаться на слабку роботу з депутатським корпусом як міського голови, так і секретаря міськради Наталії Леонченко і, навіть, відмову зустрічатись з ними. До речі, саме секретар ради відповідає за роботу з депутатами, тому зрив сесії поставив її у досить незручне становище перед людьми, які її висували, і перед тими, які її обирали. Також різнобарвні і непокірні депутати закидали міському голові певну несамостійність в роботі та залежність у прийнятті рішень від інших центрів влади. А ще – нерозбірливість у підборі кадрів. Зуміла команда мера «підпортити» і стосунки зі ЗМІ, образивши журналістів, коли їх не допускали на одну з перших сесій міськради, а сам Володимир Дебой не знайшов за 9 місяців часу зустрітися індивідуально чи хоча б колективно з керівниками засобів масової інформації аби сформувати цілісну інформаційну політику. Перелік можна продовжити, але вже з вищесказаного видно, що хмари збиралися…

І ось пролунав грім. 14 липня на сесії міськради більшістю голосів депутати прийняли зміни до Регламенту Житомирської міської ради, які в певній мірі звужували свободу дій керівництва ради, натомість трішки розширяли права депутатів (можливість внесення депутатом питання у порядок денний сесії безпосередньо під час засідання). Міський голова накладає вето на це рішення і, як знову скаржаться депутати, замість пошуку компромісу бере чергову відпустку.

Не додала порозуміння у відносинах мера з опозиційними депутатами і його чисто політична заява від 21 липня з критикою звернення депутатів Львівської міської ради, у якому, на думку В. Дебоя, «висловлюється тенденційна оцінка судового розгляду справи колишнього прем’єр-міністра України Ю.Тимошенко». Відповідь очільника обласного «Фронту Змін» Геннадія Зубка була блискавичною і не віщувала потепління у робочих взаємовідносинах: «В цьому контексті мені незрозуміла заява Житомирського міського голови, який втручається в процес роботи Львівської міської ради й робить політичні заяви, замість того, щоб займатись господарськими справами. Сказати про те, що є тиск на суд з боку Львівської міської ради, означає, що можна вважати тиском будь-яку думку. Взагалі, кожна людина, кожна фракція, кожна рада, від сільської до Верховної, має право на висловлення своєї думки. Якщо маєш свою думку – кажи її, а якщо ця думка одночасно висловлюється в Житомирі і в іншому місці, то чи є це власна думка? Вважаю, що міський голова Житомира повинен мати своє бачення, своє ставлення до подій і до розвитку міста, до розбудови інфраструктури міста і власне бачення перспективи, як ми будемо жити через 5-10 років і в країні, і в Житомирі». Ще різкішими, із зрозумілих причин, були висловлювання представників «Батьківщини».

Якби там не було, але факт «налицо»: засідання сесії з тріском провалилося, ситуативна промерська більшість, утворена величезними зусиллями восени минулого року під вибори секретаря міськради, розвалилася. Для Житомирського міського голови пролунав ще один дзвіночок.

Що далі?

Автор цієї статті не є песимістом, а на місцевих виборах-2010 був якраз серед сторонників кандидата Володимира Дебоя. Тому вважаю, що маю подвійне право на незалежний погляд, як журналіст, і на здорову критику, як громадянин цього міста.

Це ще не повне фіаско, як дехто встиг змалювати. Це перше серйозне попередження.

На мій погляд надалі важливо одне – важка і ретельна робота над помилками. Бажано з командою досвідчених і небайдужих радників.

Тим паче, що за прикладами далеко ходити немає необхідності. Голова Житомирської ОДА Сергій Рижук у перших півроку «губернаторства» зумів налагодити співпрацю з депутатським корпусом тоді ще опозиційної облради і ухвалювати необхідні рішення з питань соціально- економічного розвитку області. Колишній мер Житомира Георгій Буравков, маючи досить непрості стосунки із значною частиною «складних» і надзвичайно амбіційних депутатів, зрозумів, що йому потрібний надійний тил, і висунув на місце комунікатора з народними обранцями (на посаду секретаря міськради) одного з найталановитіших і найдіяльніших менеджерів Житомирщини Ігоря Орлова. Екс-мер Віра Шелудченко за рахунок індивідуальної і пофракційної роботи з депутатами, не шкодуючи їм часто-густо посади в окремих підконтрольних установах і організаціях, організувала собі практично 80-відсоткову підтримку на сесіях міськради.

Словом, є час розкидати каміння, але є час його збирати…

О. КОНАШЕВИЧ

Інтернет-видання "Житомирський Меркурій"


 (голосів: 1)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    грудня 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі