П'ятниця, 21 січня 2022, 22:08 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Сергій РИЖУК: "Проблем в області чимало, проте нинішня влада знаходить шляхи їх вирішення"

13-10-2010, 11:49               
Про те, що ситуація в усіх сферах діяльності Житомирської області значно погіршилася за останні роки, ні для кого не є новиною. Кожен житель краю відчув це на собі. Нинішня влада не приховує наявні в регіоні проблеми, але водночас, на відміну від своїх попередників, вона шукає - і знаходить! - шляхи вирішення цих проблем. І вже можна говорити про позитивні зрушення в соціально-економічній сфері. Саме про перспективи розвитку Житомирщини, про найболючіші проблеми та нездоланне прагнення нинішньої влади забезпечити стабільний та гідний розвиток нашого краю - в інтерв'ю з головою Житомирської обласної організації Партії регіонів, головою Житомирської облдержадміністрації Сергієм Рижуком.

- Сергію Миколайовичу, ні для кого не секрет, що попередня влада залишила Вам область далеко не в найкращому стані. В яких сферах найбільше проблем і як Ви плануєте їх розв'язувати?

- Звичайно, проблем чимало. Усі їх можна умовно розподілити на три групи. Перша з них охоплює суто економічні проблеми. Мені тим більше неприємно про них говорити, що у 2005 році я залишав посаду голови облдержадміністрації з позитивними показниками. Та ще й якими! Щороку спостерігалося зростання валового регіонального продукту в середньому майже на 10%, а виробництво промислової продукції - на 15%,експорт продукції та послуг - на 18%. Позитивний ріст показників спостерігався і в інших сферах діяльності. Я щиро надіявся, що ситуація якщо і не покращиться, то хоча б не стане гіршою. Проте, на жаль, ті цифри, з якими довелося мені ознайомитися після приходу на посаду очільника облдержадміністрації, м'яко кажучи, засмутили: щорічний приріст валового продукту зменшився втричі, виробництво промислової продукції - всемеро, сільськогосподарської - уп'ятеро, експорт продукції та послуг та реальна заробітна плата - удвічі. Крім того, багато підприємств узагалі призупинили роботу.
Чимало проблем і в соціальній сфері. Дані недоопрацювання попередньої влади нині турбують кожну без виключення сім'ю, зокрема, терміново необхідно наводити лад в житлово-комунальному комплексі, який вже занедбано настільки, що далі нікуди. Надзвичайно неуважне і байдуже ставлення до людей - ось і третя проблема.
Так, проблем багато, але нинішня команда - команда професіоналів - вже шукає (і знаходить!) шляхи їх вирішення і крок за кроком втілює їх у життя.

- Новий керівник - нові реформи, кадрові зміни, нові пропозиції. Які були Ваші перші кроки, як очільника області?

- Хто найкраще розповість про наболіле? Звичайно, народ. Саме тому приділяю велику увагу спілкуванню з людьми. За період цьогорічної моєї роботи до облдержадміністрації вже звернулося близько 15 тисяч осіб, з яких 700 - прийняв особисто. Для кожного члена Партії регіонів важливий принцип "Почую кожного і допоможу". Отож, передусім необхідно сформувати базу для поступового руху вперед. По-перше, потрібно відродити промисловість та виробництво в області, таким чином вдасться суттєво покращити економічний стан краю. І ми вже пишаємося першими результатами - зростанням обсягів промислового виробництва у першому півріччя на 10%, створенням нових та відновленням діяльності призупинених понад 150 підприємств.
По-друге, необхідно забезпечити робітникам вчасну оплату праці. А розпочали ми - з ліквідації заборгованості із зарплат. І повірте це питання - під особливим контролем нинішньої влади. Вже у липні загальний борг в області було зменшено на 18,3 млн. грн. (на 28%), а у серпні - ще на 4 млн.грн. Таку ж суму було погашено по "чорнобильських" боргах.
До речі, проблема заборгованості по "чорнобильських" програмах - це ще одна болюча для нас тема. Нагадаю, що у 2004 році Житомирська область отримала 190 млн.грн. по цих програмах, що дало можливість за кількома програмами ліквідувати заборгованість практично на 50%. Та, починаючи з 2005 року спостерігається зростання заборгованості і у зв'язку з цим - виникнення соціальної напруги. Отож, нам у спадок дісталися "чорнобильські" борги у сумі майже 160 млн. грн.
Спершу ми плануємо повністю ліквідувати борги на економічно активних підприємствах, а вже потім - і на підприємствах-банкрутах. До речі, особлива увага буде приділена тим підприємствам, на яких банкрутство виявиться штучно організованим явищем.
Створення нових робочих місць, у тому числі виведення із тіні нелегально працюючих, - ось ще одне нагальне питання, яке потребує негайного вирішення. На сьогодні рівень безробіття вже зменшився на третину.
Загалом, планів багато, крок за кроком ми їх реалізовуємо - і вже маємо перші позитивні результати. Проте для того, щоб здійснити усе задумане, потрібні кадри, перевірені, достойні, професійні. І поступово таку команду буде повністю сформовано на усіх рівнях. Так, уже зараз завершено формування кадрів на районному рівні.

- Сергію Миколайовичу, Ви вже казали про позитивні зрушення в розвитку економіки. І їх фіксують на загальнонаціональному рівні, адже, наприклад, Житомирщина - лідер серед інших областей за рівнем вкладення інвестицій в основний капітал.

- Дійсно, в основний капітал області надійшло майже 1,5 млрд. грн. Це рекордні показники! Крім того, зросли і обсяги кредитування економіки - у півтори рази. Наша команда зуміла зацікавити інвесторів у перспективності капіталовкладень в наш регіон, ми розкрили ресурсні можливості краю, зуміли відродити те, що занапастили наші попередники.
Зараз існують десятки проектів, які або вже реалізовуються, або ще у процесі розробки. Так, нещодавно в складі делегації на чолі з Президентом України Віктором Януковичем я побував у Китаї, де відчув велику зацікавленість у співпраці. Житомирщина - це край, який має унікальні природні багатства. Китайські партнери зацікавлені у виробництві в Україні льонотрести, будівництві сучасних льонозаводів, спільному налагодженні насінницької і селекційної справи. Проте для того, щоб залучити якнайбільше інвесторів, в Україні повинна існувати стабільність - і політична, і економічна. Дуже сподіваюся і вірю, що за нової влади такі часи настануть.

Олена ШАЦЬКИХ


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Cічень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі