Влада > Губернатор Житомирщини вважає, що гречка – це проблема місцевої влади

Губернатор Житомирщини вважає, що гречка – це проблема місцевої влади


12-04-2011, 14:14.
Нещодавно у Житомирі з робочою поїздкою перебував Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк. Він взяв участь в обласній нараді «Перспективи розвитку агропромислового комплексу Житомирської області, проблеми земельних відносин та шляхи їх вирішення». В роботі наради також взяли участь голова облдержадміністрації Сергій Рижук, заступник голови Микола Дейсан, голова обласної ради Йосип Запаловський, його заступник Михайло Чигир, Житомирський міський голова Володимир Дебой.

Після закінчення наради Микола Присяжнюк, Сергій Рижук та Йосип Запаловський взяли участь у прес-конференції для регіональних засобів масової інформації.

Микола Присяжнюк, відповідаючи на питання журналістів, зазначив, що метою його поїздки до Житомира була підготовка роботи по законопроектах, присвячених земельним питанням, аналіз проведення весняно-польових робіт тощо.

Сергій Рижук, коментуючи ситуацію, яка склалася з дефіцитом гречки, зауважив, що вирощування зернових, виробництво молока, м’яса – загальнодержавні стратегічні проблеми, а питання, які стосуються круп’яних культур, овочів, фруктів, мають вирішуватися на регіональному рівні. Дефіцит гречки – це показник того, що треба контролювати обсяги виробництва і створювати регіональні фонди. Житомирщина формує свій регіональний фонд.

«Ми в області цьогоріч засіяли гречки на 9 тис.га більше минулорічного, аби уникнути проблем дефіциту, високих цін, ажіотажу тощо»,- наголосив голова ОДА. Аналізуючи нинішню посівну кампанію, він повідомив, що цьогоріч збільшено групу ярих культур, до 19 тис. га зросла площа посіву цукрових буряків, збільшився кормовий клин, відновлено посіви льону-довгунцю.

Очільник області, відповідаючи на запитання, заявив: «Ми не тримаємо курс на індивідуальні господарства, хоча й всіляко підтримуємо їх, але ми хочемо на їх основі переходити на товарні господарства, а потім створювати агрофірми».

Цього ж дня Микола Присяжнюк мав прямий ефір на Житомирському обласному телебаченні, атакож виступив з лекцією «Інноваційний шлях розвитку аграрної освіти і науки» перед викладачами і студентами Житомирського національного агроекологічного університету.

Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися