Влада > У школах Житомирщини виявлено понад 9 тис. порушень вимог пожежної безпеки

У школах Житомирщини виявлено понад 9 тис. порушень вимог пожежної безпеки


28-04-2011, 11:13.
27 квітня 2011 року відбулося чергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Засідання провів перший заступник голови облдержадміністрації Микола Олещенко.

Одне з головних питань, що стоять на порядку денному, - зазначив Микола Олещенко, - протипожежний захист у закладах освіти, установах соціальної сфери. На сьогоднішній день, - доповів Микола Олещенко, - ми маємо 105 пожеж. Прийшло потепління, і набирають оберти умови пожежної небезпеки. Завдання засідання комісії – ознайомити присутніх зі станом забезпечення протипожежної безпеки і зобов'язати керівників підвідомчих закладів вжити негайних заходів щодо приведення у пожежобезпечний стан електричних мереж, електрообладнання будівель і споруд, забезпечення будівель і приміщень первинними засобами пожежогасіння тощо.

У загальноосвітніх школах виявлено понад 9 тис. порушень вимог пожежної безпеки. Керівниками шкіл не виконано близько 2,7 тис. протипожежних заходів, що пропонувались органами держпожнагляду у попередніх роках. Найгірше становище склалося в навчальних закладах Коростишівського району (не виконано 72% заходів), Малинського (44%), Овруцького (43%), Черняхівського (48%), Попільнянського (33%), Народицького (35%), Лугинського, Житомирського (по 30%) районів та в місті Житомирі (90%).

Незадовільним залишається стан протипожежного захисту об'єктів профтехосвіти. Аналіз протипожежного стану установ соціального захисту також свідчить про наявність проблем із забезпечення безпечних умов перебування людей на цих об’єктах. Органами державного нагляду у сфері пожежної безпеки виявлено понад 1200 порушень пожежної безпеки, в тому числі – 297 невиконаних за попередніми приписами, що становить 25% від загальної кількості.

У закладах охорони здоров’я виявлено понад 1,4 тис. порушень пожежної безпеки. На 38 об’єктах відсутні, ще в 40 несправні установки автоматичної пожежної сигналізації, 72 закладів не обладнані системами оповіщення людей про пожежу та управління евакуацією.

У районних, міських Будинках (палацах) культури виявлено майже 600 порушень вимог пожежної безпеки.

Ситуація, що складається в області стосовно рівня загибелі людей на воді, залишається досить напруженою. З початку цього року на водоймищах області вже загинуло 9 осіб, з них – 1 дитина. Випадки загибелі людей на воді (льоду) зареєстровані в Малинському, Олевському, Радомишльському районах – по 2 загиблих, Романівському, Ружинському, Червоноармійському – по 1. В Олевському районі загинула дитина.

Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Житомирської облдержадміністрації

Повернутися