Влада > Хресто-Воздвиженську церкву, що слугує житомирянам музеєм природи, віддадуть УПЦ Московського патріархату

Хресто-Воздвиженську церкву, що слугує житомирянам музеєм природи, віддадуть УПЦ Московського патріархату


12-08-2011, 18:26.
У десятирічному конфлікті довкола Хресто-Воздвиженської церкви найближчим часом може бути поставлено крапку.

З вимогами повернути культову будівлю, де зараз розташовано відділ природи Житомирського обласного краєзнавчого музею, виступали представники Української автокефальної православної церкви, Київського і Московського патріархатів.

Житомирська обласна рада, під головуванням Йосипа Запаловського, планує підтримати у цій затяжній суперечці позицію останніх претендентів.

«Передати безоплатно зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області у власність Житомирській єпархії Української Православної Церкви (Московського Патріархату) приміщення відділу природи обласного краєзнавчого музею Житомирської обласної ради (колишньої Хресто-Воздвиженської церкви)», - йдеться у проекті рішення Житомирської облради.

Попередньо на одному з засідань комісії при облраді, що вивчає історію будівництва і використання будівлі храму було прийнято рішення про те, що музей природи з приміщення Хресто-Воздвиженської церкви тимчасово переїде до непрацюючого кінотеатру «Космос».

Нагадаємо, що Хресто-Воздвиженська церква була побудована в 1900 році. Богослужіння у храмі велися аж до 1944 року. В наступні часи храм використовувався, як галантерея і взуттєва база, а з 1987 року в ньому розмістився краєзнавчий музей. В радянський період функціонування музею на реставрацію приміщення і будівництво нової експозиції було затрачено значні кошти – вартість будівельних і художніх робіт склала майже 1,5 мільйони карбованців. 10 травня 1990 року Житомирський міськвиконком прийняв рішення про передачу церкви автокефальній громаді, якій так і не вдалося добитися повернення храму.

Фоторепортаж: Хресто-Воздвиженська церква напередодні повернення православній громаді Житомира

Інтернет-видання "Житомирський Меркурій"

Повернутися