Влада > Голова Житомирського територіального відділення АМКУ попереджає про підступність "спрощених" позик

Голова Житомирського територіального відділення АМКУ попереджає про підступність "спрощених" позик


3-02-2012, 17:05.
За результатами роботи, у 2011 році Житомирське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України увійшло у десятку найкращих. Про це 3 лютого під час прес-конференції повідомив голова Житомирського обласного територіального відділення АМКУ Олександр Безсмертний.

За словами Олександра Васильовича, у 2011 році накладено штрафів на суб’єкти господарювання на суму понад 1 млн 640 тис. грн, що вдвічі перевищує показники попереднього року.

Штрафів торік було сплачено на суму понад 504 тис. грн.

Економічний ефект, прийнятих відділенням рішень у вигляді різниці між коштами, які споживачі мали б сплатити у випадку тривання порушень законодавства про захист економічної конкуренції, і фактичними витратами, яких вони зазнали, склав понад 334 млн грн та збільшився у 100 разів порівняно з 2010 роком.

43% від загальної кількості порушень – це зловживання монопольним становищем.

Однією з найрезонансніших справ 2011 року було оштрафування Антимонопольним комітетом дочірного підприємства «Пропан» ВАТ «Житомиргаз» на 68 тис. грн за зловживання монопольним становищем. Порушення полягало в тому, що в період з 1 по 30 вересня 2011 року ВАТ «Житомиргаз» встановило економічно необґрунтовану ціну одного балона скрапленого газу у розмірі 153 грн. За втручання Комітету, з 2 листопада 2011 року ціна за балон скрапленого газу знизилась до 107 грн. Економічний ефект від прийнятого рішення склав понад 330 тис. грн.

Кількість припинених антиконкурентних узгоджених дій – 15%.

Антиконкурентно торік, зокрема, діяли і органи влади та органи місцевого самоврядування області. Комітет припинив 15 таких порушень.

Вподальшому зусилля Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, за словами його очільника, будуть спрямовані на захист конкуренції, перш за все, у життєво важливих сферах: на ринках медичних послуг, продовольчих товарів, паливно-енергетичного комплексу, адміністративних послуг. Одним із пріоритетних напрямів залишається виявлення і припинення порушень заканодавства при підготовці та проведенні торгів на закупівлю товарів, виконнання робіт, надання послуг за державний кошт, адже минулого року цей напрямок був урожайний на порушення.

Особливу увагу Олександр Безсмертний звернув те, що Комітет визнав недобросовісною конкуренцією неправомірні дії ПП «Капітолій» (м. Житомир), яке вводило споживачів в оману, розповсюджуючи неправдиву рекламу щодо «спрощеної» процедури отримання позики на купівлю житла, автомобілів, побутової техніки тощо та зобов’язав припинити порушення.

О. Безсмертний застерігає громадян не клювати на гачок недобросовісних рекламодавців, що обіцяють «золоті гори», які можна буде придбати, «легко і просто» взявши грошову позику. Насправді процедура отримання «легких» грошей має безліч підводних каменів, - виконавши ряд процедур та сплативши «Капітолію» певні внески, обіцяні кошти можна взагалі не отримати, попереджає голова Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися