Влада > Володимир Дебой: "Я сподіваюся, що на місцевому рівні після виборів буде сформована відповідальна влада"

Володимир Дебой: "Я сподіваюся, що на місцевому рівні після виборів буде сформована відповідальна влада"


6-10-2010, 12:26.
29 вересня заступник голови Житомирської облдержадміністрації Володимир Дебой провів робочу зустріч з колективом Житомирського трамвайно-тролейбусного управління.

Ця зустріч у Володимира Михайловича вже далеко не перша, адже саме цей посадовець здобув собі серед людей славу "кризового заступника", коли в часи, так би мовити, масових заворушень в ТТУ через багатомісячну невиплату заробітної плати, "розрулював ситуацію", спілкувався з людьми, ініціював заміну керівника цього підприємства. Саме тоді на виконання доручення Президента Віктора Януковича та за підтримки голови Житомирської ОДА і депутатів Житомирської облради підприємству було виділено з бюджету 5 млн. грн. фінансової допомоги.

Зустріч проводилась в обідню перерву, а тому часу на розмови було обмаль. Заступник голови ОДА після короткого вступного слова перейшов до запитань, які, звичайно ж, не чужі йому, так як відповідає за промисловість і транспорт області за розподілом посадових обов'язків, але все ж таки більше стосувалися влади міста Житомира, адже ТТУ - комунальне підприємство міста.

Наприклад, запитання робітника про ремонт трамвайно-тролейбусного парку та заміну зношених колій напевно більше стосувалося керівництва Житомира і керівництва самого ТТУ. Але посадовець не розгубився і відповів: "А чому міський бюджет не заплатив підприємству 1,2 млн. грн. за перевезення пільгових категорій громадян. Ось ваші гроші на ремонт і заміну колій. В той же час 1 млн. грн. з міського бюджету пішло на пайки і саме під вибори".
Наступне питання стосувалося закупівлі 5 трамваїв швейцарського виробництва у Вінниці, які стоять там вже відремонтовані, але за них не заплатили 1 млн. грн.

В.Дебой: "Обласна адміністрація, облрада допомагали підприємству і далі від цього не відмовляються. Але ж не може обласний бюджет постійно затуляти дірки. Чому міська влада купує за межами області за 400 тис. грн. штучну ялинку, якщо в Житомирі такі ж виробляють за 150-200 тис. грн., закуповує через фірму у Дніпропетровську каналізаційні люки вартістю по 800 грн., вироблені і відпущені у Житомирі по ціні 500 грн. Це означає, що гроші в місті є. Однак ще раз повторюю, що ми будемо і надалі співпрацювати з ТТУ, розробимо разом програму розвитку підприємства і обов'язково закупимо і вінницькі трамваї, і відремонтовані київські тролейбуси".

Турбувала працівників ТТУ і проблема перевезення пільговиків, яка вже здається неподоланною. На що заступник голови ОДА відповів: "Щоразу під чергові вибори Верховна Рада надавала нові і нові пільги, щоразу вони зростали десь на 30%, але скасувати їх за Конституцією не можна. Лишається один вихід із ситуації - монетарна система забезпечення пільг. Її вже вирішили в усіх країнах. Так поступила і наша сусідка - Росія".

Торкнувшись теми майбутніх виборів, Володимир Дебой сказав: "Я сподіваюся, що на місцевому рівні після виборів буде сформована відповідальна влада".
Він переконаний, що зміни на краще в Житомирі у великій мірі залежать від взаємодії обласної і міської влади. І навів простий приклад: "Якщо в сім'ї двоє сваряться, то в ту сім'ю гості не ходять. Якщо дружина каже "хай прийде кум", а чоловік заперечує, то не піде до них кум. Так от, якщо не буде єдності обласної і міської влади, не буде злагоди в місті, не буде злагодженої позиції голови облдержадміністрації і міського голови, нас ніхто не захоче почути і в центральних органах влади, від яких в значній мірі залежить фінансування багатьох бюджетних програм. А злагода однозначно позитивно позначиться на життєдіяльності міста Житомира та й інших міст та територіальних одиниць".

О.КОНАШЕВИЧ

Повернутися