Влада > Наскільки слова житомирських чиновників відповідають справам?

Наскільки слова житомирських чиновників відповідають справам?


6-04-2012, 16:06.
Мовивши слово, треба бути йому паном, - гласить народна мудрість. Наскільки є панами свого слова українські чиновники, взялися визначати аналітики загальноукраїнського суспільно-політичного проекту «СЛОВО І ДІЛО».

Проект покликаний відображати реальні факти виконання обіцянок, заяв, програмних положень суспільно-політичних діячів і політичних сил, органів державної влади та місцевого самоврядування.

На основі аналізу співвідношення обіцяного, виконаного та обіцянок, що знаходяться на стадії виконання, формуються відповідні рейтинги учасників Системи, які відображаються на порталі Системи Народного контролю «СЛОВО І ДІЛО». Аналіз обіцянок проводиться на основі моніторингу інтернет-видань та офіційних сайтів того чи іншого регіону України. До уваги беруться лише прямі цитати «слуг народу».

Проект був зареєстрований у 2009 році, інтернет-портал «СЛОВА І ДІЛА» з’явився у 2011-му.

Про це 5 квітня студентам Житомирського державного університету ім. І.Франка розповіли аналітики проекту Тарас Чернов та Олена Некрасова.

За їхніми словами, вже зараз Система містить близько п’яти тисяч обіцянок, авторами яких є 600 персон, і ці показники постійно зростають.

В поле зору «СЛОВА І ДІЛА» потрапили і житомирські чиновники.

Відповідно до спостережень учасників Проекту, житомирський міський голова Володимир Дебой дав житомирянам 41 обіцянку й виконав з них поки що лише три – збільшив парк громадського транспорту; створив Раду керівників та підприємців при міськраді; до початку вересня 2011 року поставив на маршрути 15 тролейбусів.

«Діагноз» «Не виконано» аналітики поставили двом обіцянкам керівника Житомира – ліквідація ліфтових карток; у грудні 2011 року здати під ключ перший будинок житлового комплексу «Фаворит».

Пункт «У процесі» на сторінці з аналізом обіцяного Дебоєм нараховує 36 позицій.

«Кожній з персон, котра є в нашій базі, ми надсилали інформаційний листок: представлялися, розповідали, хто ми, - пояснює Тарас Чернов. - Усіх чиновників, політиків ми закликаємо заходити на наш сайт і спілкуватися з іншими його відвідувачами. Так намагаємося втілити громадський контроль, налагодити діалог між владою та народом… Знаєте, мені здалося, що ваш мер чи прес-служба міської ради володіє якимось шостим чуттям, - каже аналітик. – За день до сьогоднішнього тренінгу, 4 квітня, ми отримали листа від Житомирської міської ради на одинадцяти сторінках з підтвердженнями виконання обіцянок Володимира Дебоя. У листі, зокрема, було підтверджено здійснення деяких пунктів з Програми соціально-економічного розвитку вашого міста на 2012 рік. Цю Програму очільник Житомира підписав 19 грудня 2011 року. Так от одним із її пунктів є «Відновлення роботи лазні» КП «Гагарінське». У листі було сказано, що роботу лазні відновлено 2 грудня 2011 року. Парадокс – 2 грудня лазню офіційно відкрили, а 19 грудня підписали Програму про виділення коштів на її відкриття, - дивується Т. Чернов і обіцяє, - ми будемо розбиратися в цьому питанні, аби поставити всі крапки над «і».

Менш щедрим на обіцянки, за даними «СЛОВА І ДІЛА», виявився голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук. На його рахунку 18 обіцянок. Три з них Сергій Миколайович вже виконав – «увімкнув» воду житомирянам; пустив електричку Житомир-Київ; посприяв виплаті боргів із заробітної плати працівникам Житомирського трамвайно-тролейбусного управління до 6 січня 2012 року.

На рахунку губернатора і чотири обіцянки-цяцянки – реконструювати стадіон «Полісся» в Житомирі; поглибити русло ріки Тетерів; не підвищувати ціни на хліб в області; закінчити будівельні роботи інфекційного корпусу Житомирської міської дитячої лікарні до кінця 2010 року. 11 обіцянок очільника Житомирщини знаходиться у процесі виконання.

Ще менше обіцявся житомирському люду голова обласної ради Йосип Запаловський – лише шість разів. Як і казав Йосип Антонович, бюджет області-2012 був прийнятий до Нового року. Це єдина обіцянка, яку виконав очільник облради. Однак на його сторінці на сайті «СЛОВО І ДІЛО» відсутня графа «Не виконано», і чотири тези розміщено під словами «У процесі».

Наскільки слова житомирських чиновників відповідають справам?

Наскільки слова житомирських чиновників відповідають справам?

Наскільки слова житомирських чиновників відповідають справам?


Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися