Влада > Cергій Рижук: "Люди відчули, що держава починає повертати борги"

Cергій Рижук: "Люди відчули, що держава починає повертати борги"


27-04-2012, 15:28.
У рамках проголошених Президентом України Віктором Януковичем соціальних ініціатив Житомирщина отримає 200 млн. грн., з них близько 40 млн. грн. – на вирішення соціальних проблем людей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

У Житомирській області проживає 300 тис. постраждалих внаслідок аварії, стільки ж уже народилось за 26 років, що минули після катастрофи. «Ми не можемо допустити, щоб наші діти фізично чи морально були надломлені цим жахіттям, що випало на нашу долю, – наголосив голова облдержадміністрації, голова обласної організації Партії регіонів Сергій Рижук, виступаючи на скорботному мітингу біля пам’ятного знаку «Чорний біль» у Житомирі 26 квітня. – Влада робить все можливе, аби економіка області запрацювала і ми змогли подолати наслідки аварії. Партія регіонів підтримує принципову позицію Президента України Віктора Януковича щодо необхідності підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи».

Так, на виконання нових соціальних ініціатив Президента 12 квітня 2012 року депутатська фракція ПР, незважаючи на активний спротив з боку опозиції, наполягла на змінах до Державного бюджету України на 2012 рік, якими передбачено, зокрема:
збільшити на 28,7 млн. грн. видатки на спеціалізоване лікування інвалідів-ліквідаторів аварії на ЧАЕС та інвалідів, потерпілих від Чорнобильської катастрофи;
збільшити на 221,8 млн. гривень видатки на забезпечення житлом окремих соціально вразливих категорій громадян, у тому числі постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Спілкуючись із журналістами, Сергій Рижук зазначив: «Люди відчули, що держава починає повертати борги. Область у рамках проголошених Президентом України Віктором Януковичем ініціатив отримає 200 млн. грн., з них на соціальні чорнобильські питання – близько 40 млн. грн.

Успіхи, яких досягла Житомирщина останнім часом, дають додаткову можливість повернутись до розв’язання соціальних питань. Відкриваються школи, дитячі садочки, лікарні – це теж допомога чорнобильцям, хоч і не пряма, а опосередкована. Зрушено з місця питання виділення житла переселенцям із забрудненої зони».

26 квітня вперше за останні 5 років переселенцям із «зони» було вручено ордери на квартири у новозбудованому житловому будинку в м. Баранівці: 34 квартири отримали жителі Народицького, Олевського, Овруцького, Лугинського та Коростенського районів. На їх придбання з Державного фонду було виділено 6 мільйонів 800 тисяч гривень через розпорядника коштів – управління МНС. Цьогоріч із Державного фонду область отримає близько 15 мільйонів гривень, що дасть можливість придбати для переселенців ще 55 квартир.

Що стосується пенсійного забезпечення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, яких в області 123 тис. осіб, то середній розмір пенсії у інвалідів – учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС зріс з 1 тисячі 668 грн. до 3 тисяч 411 грн., або на 104%, в інших інвалідів з числа потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи – з 883 грн. до 1 тисячі 43 грн., або на 18%.

Упродовж І кварталу додатково спрямовано на підвищення пенсій «чорнобильцям» області більше 9 млн. грн. Чергове підвищення пенсій потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи відбудеться з 1 липня 2012 року.

«Як представники партії влади ми повсякчас відчуваємо свою відповідальність за здійснення ефективної державної політики у сфері соціального захисту чорнобильців, реалізацію їх конституційних прав на охорону здоров’я, створення належних умов для повноцінного медичного забезпечення та обслуговування, – наголосив Сергій Рижук. Він нагадав також, що за підсумками минулого року подвоєно економічний потенціал регіону, майже удвічі зріс валовий економічний продукт. А це, безумовно, дає можливість більше уваги приділити соціальним питанням.

Т. Назаренко, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися