Влада > Сергій РИЖУК: "Проблем в області чимало, проте нинішня влада знаходить шляхи їх вирішення"

Сергій РИЖУК: "Проблем в області чимало, проте нинішня влада знаходить шляхи їх вирішення"


13-10-2010, 11:49.
Про те, що ситуація в усіх сферах діяльності Житомирської області значно погіршилася за останні роки, ні для кого не є новиною. Кожен житель краю відчув це на собі. Нинішня влада не приховує наявні в регіоні проблеми, але водночас, на відміну від своїх попередників, вона шукає - і знаходить! - шляхи вирішення цих проблем. І вже можна говорити про позитивні зрушення в соціально-економічній сфері. Саме про перспективи розвитку Житомирщини, про найболючіші проблеми та нездоланне прагнення нинішньої влади забезпечити стабільний та гідний розвиток нашого краю - в інтерв'ю з головою Житомирської обласної організації Партії регіонів, головою Житомирської облдержадміністрації Сергієм Рижуком.

- Сергію Миколайовичу, ні для кого не секрет, що попередня влада залишила Вам область далеко не в найкращому стані. В яких сферах найбільше проблем і як Ви плануєте їх розв'язувати?

- Звичайно, проблем чимало. Усі їх можна умовно розподілити на три групи. Перша з них охоплює суто економічні проблеми. Мені тим більше неприємно про них говорити, що у 2005 році я залишав посаду голови облдержадміністрації з позитивними показниками. Та ще й якими! Щороку спостерігалося зростання валового регіонального продукту в середньому майже на 10%, а виробництво промислової продукції - на 15%,експорт продукції та послуг - на 18%. Позитивний ріст показників спостерігався і в інших сферах діяльності. Я щиро надіявся, що ситуація якщо і не покращиться, то хоча б не стане гіршою. Проте, на жаль, ті цифри, з якими довелося мені ознайомитися після приходу на посаду очільника облдержадміністрації, м'яко кажучи, засмутили: щорічний приріст валового продукту зменшився втричі, виробництво промислової продукції - всемеро, сільськогосподарської - уп'ятеро, експорт продукції та послуг та реальна заробітна плата - удвічі. Крім того, багато підприємств узагалі призупинили роботу.
Чимало проблем і в соціальній сфері. Дані недоопрацювання попередньої влади нині турбують кожну без виключення сім'ю, зокрема, терміново необхідно наводити лад в житлово-комунальному комплексі, який вже занедбано настільки, що далі нікуди. Надзвичайно неуважне і байдуже ставлення до людей - ось і третя проблема.
Так, проблем багато, але нинішня команда - команда професіоналів - вже шукає (і знаходить!) шляхи їх вирішення і крок за кроком втілює їх у життя.

- Новий керівник - нові реформи, кадрові зміни, нові пропозиції. Які були Ваші перші кроки, як очільника області?

- Хто найкраще розповість про наболіле? Звичайно, народ. Саме тому приділяю велику увагу спілкуванню з людьми. За період цьогорічної моєї роботи до облдержадміністрації вже звернулося близько 15 тисяч осіб, з яких 700 - прийняв особисто. Для кожного члена Партії регіонів важливий принцип "Почую кожного і допоможу". Отож, передусім необхідно сформувати базу для поступового руху вперед. По-перше, потрібно відродити промисловість та виробництво в області, таким чином вдасться суттєво покращити економічний стан краю. І ми вже пишаємося першими результатами - зростанням обсягів промислового виробництва у першому півріччя на 10%, створенням нових та відновленням діяльності призупинених понад 150 підприємств.
По-друге, необхідно забезпечити робітникам вчасну оплату праці. А розпочали ми - з ліквідації заборгованості із зарплат. І повірте це питання - під особливим контролем нинішньої влади. Вже у липні загальний борг в області було зменшено на 18,3 млн. грн. (на 28%), а у серпні - ще на 4 млн.грн. Таку ж суму було погашено по "чорнобильських" боргах.
До речі, проблема заборгованості по "чорнобильських" програмах - це ще одна болюча для нас тема. Нагадаю, що у 2004 році Житомирська область отримала 190 млн.грн. по цих програмах, що дало можливість за кількома програмами ліквідувати заборгованість практично на 50%. Та, починаючи з 2005 року спостерігається зростання заборгованості і у зв'язку з цим - виникнення соціальної напруги. Отож, нам у спадок дісталися "чорнобильські" борги у сумі майже 160 млн. грн.
Спершу ми плануємо повністю ліквідувати борги на економічно активних підприємствах, а вже потім - і на підприємствах-банкрутах. До речі, особлива увага буде приділена тим підприємствам, на яких банкрутство виявиться штучно організованим явищем.
Створення нових робочих місць, у тому числі виведення із тіні нелегально працюючих, - ось ще одне нагальне питання, яке потребує негайного вирішення. На сьогодні рівень безробіття вже зменшився на третину.
Загалом, планів багато, крок за кроком ми їх реалізовуємо - і вже маємо перші позитивні результати. Проте для того, щоб здійснити усе задумане, потрібні кадри, перевірені, достойні, професійні. І поступово таку команду буде повністю сформовано на усіх рівнях. Так, уже зараз завершено формування кадрів на районному рівні.

- Сергію Миколайовичу, Ви вже казали про позитивні зрушення в розвитку економіки. І їх фіксують на загальнонаціональному рівні, адже, наприклад, Житомирщина - лідер серед інших областей за рівнем вкладення інвестицій в основний капітал.

- Дійсно, в основний капітал області надійшло майже 1,5 млрд. грн. Це рекордні показники! Крім того, зросли і обсяги кредитування економіки - у півтори рази. Наша команда зуміла зацікавити інвесторів у перспективності капіталовкладень в наш регіон, ми розкрили ресурсні можливості краю, зуміли відродити те, що занапастили наші попередники.
Зараз існують десятки проектів, які або вже реалізовуються, або ще у процесі розробки. Так, нещодавно в складі делегації на чолі з Президентом України Віктором Януковичем я побував у Китаї, де відчув велику зацікавленість у співпраці. Житомирщина - це край, який має унікальні природні багатства. Китайські партнери зацікавлені у виробництві в Україні льонотрести, будівництві сучасних льонозаводів, спільному налагодженні насінницької і селекційної справи. Проте для того, щоб залучити якнайбільше інвесторів, в Україні повинна існувати стабільність - і політична, і економічна. Дуже сподіваюся і вірю, що за нової влади такі часи настануть.

Олена ШАЦЬКИХ

Повернутися