Навіть в умовах війни багато наших співвітчизників не відмовляються від планів відкриття власного комерційного підприємства. Проте часто вони не можуть визначитися з його нішею та галузевою специфікою.
Багато інформації про бізнес містить портал https://ukr-day.com/category/business/ на якому розміщено чимало актуальних статей.
А подальший текст дасть поради щодо відкриття своїх маленьких компаній людям креативним, що мають здібності до творчості та бажання заробляти на них.
Виготовлення на продаж товарів Hand Made
Такий напрямок має максимум шансів на успіх. Адже вироби хенд-мейд, виготовлені власноруч в ексклюзивному дизайні, є сучасним трендом. Вони мають попит у покупців різних вікових категорій та соціального статусу.
Важливо, щоб цей товар був зроблений якісно і був унікальним, тобто мав свою історію та характер.
Особливо затребуваними нині є такі категорії Hand Made продукції:
- в’язані предмети вбрання й аксесуари ручної роботи на кшталт капелюшків та дамський сумочок;
- біжутерія – персні, браслети, сережки, намиста й інші ювелірні прикраси, виготовлені з різних оригінальних матеріалів;
- зроблені своїми руками м’які іграшки та оригінальні сувеніри;
- предмети декору для оселі у вигляді керамічного посуду, дерев’яних виробів, свічок, картин тощо.
Чимало підприємців-початківців вдало починають заробляти на виробництві й продажу авторських кондвиробів, готують певні хенд-мейд речі на замовлення або віддають цей товар на реалізацію профільним магазинам.
NFT-бізнес
Абревіатурою NFT називають так звані невзаємозамінні токени, якими засвідчується унікальність права власності автора або власника на певний об’єкт – художнє полотно, музичний твір або відеоматеріал.
Представники відповідного напрямку бізнесу, що полягає в створенні продукції цифрового мистецтва, мають багато шансів на отримання прибутків. А історія відповідної комерційної сфери демонструє ряд прикладів, коли таким людям вдавалося отримати величезні фінансові доходи.
Так, у 2021 році 14-річній дівчинці зі Сполучених Штатів вдалося за один день продати колекцію з 8 тисяч картинок, що зображували білух. Її виручка в результаті склала приблизно $1 мільйон.
Цього ж року 12-річним підлітком з Лондону, Беньямом Ахмедом, який створив зібрання NFT, що включало близько 3 тисяч анімаційних картинок китів, було зароблено близько 300000 фунтів стерлінгів.
А найдорожчим в історії NFT-бізнесу проектом став мозаїчний проект Everydays: The First 5000 Days. За нього на аукціонних торгах Christie’s було заплачено $69 мільйонів.
Але щоб досягти успіху на даному поприщі, слід мати неабияку фантазію, початковий фінансовий капітал та приділити цій креативній справі достатньо часу.
Розкрутка власного каналу в інтернет-мережі
Недолік такого наразі дуже популярного бізнесу єдиний, але суттєвий – це наявність високої конкуренції.
Тим не менше, знаходиться чимало стрімерів та блогерів, що отримують гроші шляхом створення нового оригінального та цікавого контенту для широкої аудиторії передплатників TikTok, YouTube та інших відомих соціальних месенджерів.
Стартовий капітал для такої справи потрібен мінімальний – знадобиться придбати високотехнологічний смартфон або відеокамеру.

Незважаючи на перенасиченість відповідної ніші, є реальні шанси знайти глядачів для свого контенту, якщо він буде дійсно унікальним та адаптованим під потреби користувачів соціальних мереж.
Створення дизайн-проектів інтер’єрів
Перш ніж розпочинати цю власну бізнесову діяльність, доцільно деякий час попрацювати помічником чи асистентом професійного арт-дизайнера – такого роду робота введе вас у курс справи.
А здобувши відповідний досвід і маючи навички та талант, можна розпочинати прийом індивідуальних замовлень щодо оформлення інтер’єрів житлових, офісних, готельних закладів, ресторанів тощо.
Важлива передумова – створення власного портфоліо. Для нього не обов’язково виконувати практично проекти – можливо скористатися допомогою спеціальних програм для візуалізації ваших дизайнерських ідей.
Відкриття фотостудії
Реальний варіант заробітку для тих, хто має талант фотохудожника та займається фотографією як хобі.
Фотобізнес передбачає ряд послуг, що включають виконання портретних та тематичних фотосесій, весільної зйомки, знімання презентацій та інших офіційних заходів.
Базова професійна фототехніка, що знадобиться для відкриття такого підприємства, обійдеться його фундатору загалом у суму від 1200 до 1500 $.
Перших клієнтів бізнесмени-початківці зазвичай знаходять в інтернеті після опублікування своїх оголошень на профільних майданчиках.